Ruszamy z kolejnym konkursem, w którym do wygrania jest książka niezwykła, pomimo poruszanej w niej bardzo trudnej tematyki. Zapraszamy.

Fragment recenzji: Ile jest w stanie wytrzymać człowiek, który zawierzył życie nadziei? Ile warte jest życie ludzkie? Jak silnego uporu potrzeba, by próbować przeżyć mimo wszechobecnej śmierci i otumaniającej beznadziei? 1 września 1939 roku 15-letnia Gerda, polska Żydówka, wraz z rodziną – rodzicami oraz bratem – zamieszkuje Bielsko. Jest przekonana, że właśnie wybuchła wojna niebawem się skończy; nie codziennie horyzont spowija dym wybuchów oraz pożogi, jednak ojciec walczący na froncie I wojny światowej oraz stopniowo wywieszane w okolicy flagi hitlerowskie zwiastują inny bieg wydarzeń. Całą recenzję znajdziecie tutaj.

By wygrać książkę, odpowiedz na pytanie:

Która z dotychczas przeczytanych książek o tematyce obozowej, zrobiła na Tobie największe wrażenie?

W konkursie może wziąć udział osoba, która wyraziła zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu poprzez umieszczenie oświadczenie odpowiedzi na pytanie konkursowe wraz z oświadczeniem o powyższym: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu”.

Odpowiedź wraz z oświadczeniem należy opublikować pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie wyłącznie od 9 do 23 października 2019 roku.

Nagrody:

1x książka „Wszystko za życie” Gerdy Weissmann – Klein

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Bez Fikcji

Koszt wysyłki pokrywa wydawnictwo.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ