
Dzisiaj chcę zaproponować trzecią część serii dla młodych ekologów, dla których ważny jest zrównoważony rozwój i troska o planetę. Zapraszam na recenzję tytułu „Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Jak żyć lepiej”.
Cykl „Nauka z komiksem” ma kilka podtytułów, w których występują bohaterowie różnych kreskówek Disneya. W „Miastach przyszłości” na pierwszym planie mamy policjantów ze „Zwierzogrodu” – Judy Hops i Nicka Bajera. Najnowszy, a zarazem ostatni tom to tytuł „Jak żyć lepiej”.
Kilka słów o serii
Wszystkie komiksy wchodzące w skład serii „Nauka z komiksem” mają wspólną strukturę. Składają się z kilku rozdziałów, w których naprzemiennie są komiksowe przygody i porcja wiedzy naukowej. Wszystkie tomy łączy poruszanie ważnych kwestii z różnych dziedzin. Ostatni tom to zawsze krótki tekst sprawdzający, ile zapamiętaliśmy. Ponieważ „Jak żyć lepiej” to kolejny finałowy tytuł, tutaj także możemy sprawdzić swoją wiedzę.
Śledztwa ciąg dalszy
Judy i Nick są w trakcie poważnego śledztwa, które muszą przerwać, by eskortować panią burmistrz podczas wizyty w nowej dzielnicy. Promuje ona ekologiczne podejście do tworzenia miast i zamierza również przyczynić się do spowolnienia zmian klimatu i mniejszej degradacji środowiska.
Zadanie wydaje się nudne i mało satysfakcjonujące, ale szybko okazuje się, że w międzyczasie będzie można sprawdzić nowy top w prowadzonej sprawie. To od tego zależy, czy w Szarakówce, gdzie mieszkają rodzice Judy, znów będzie czysta woda.
„Jak żyć lepiej” – czego można się dowiedzieć?
Wspomniałam, że poza przygodami jest w książce coś więcej. Podczas lektury mamy okazję zagłębić się w taką tematykę jak odnawialne źródła energii, gospodarka współdzielenia, platformy cyfrowe, biometria, a także wiele innych aspektów ważnych z perspektywy współczesnego społeczeństwa. Pomimo poważnie brzmiących terminów są one wyjaśnione w prosty sposób, dlatego dzieci w wieku szkolnym bez problemu sobie poradzą z ich zrozumieniem.
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy: