kulturantki kalendarium lipiec 2015W końcu na dobre zaczęło się lato, nie tylko kalendarzowe, bo i pogoda w końcu jest bardzo letnia. W związku z tym, mamy Wam do zaproponowania sporo letnich, wakacyjnych (i nie tylko) wydarzeń. Lipcowe dni zapowiadają się bardzo gorąco, zarówno za sprawą temperatury, jak i nadchodzących wydarzeń kulturalnych. Jeśli jeszcze nie macie planów na ten miesiąc, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

1.07. – SMIRNOFF Presents – Elysian Fields – KRAKÓW

W krakowskim klubie Alchemia można będzie posłuchać klimatycznego melancholijnego rocka w wykonaniu nowojorskiego składu, Elysian Fields i ich wokalistki, Jennifer Charles. Spodziewajcie się niezapomnianego wydarzenia i spektaklu w jednym.

Więcej informacji na stronie Krakowskiej Sceny Muzycznej

1–6.07. – Warsaw Flow Festival – WARSZAWA

Warszawa oferuje coś dla miłośników tańca, czyli Warsaw Flow Festiwal. Podczas sześciu dni będziecie mogli skorzystać z bardzo szerokiej oferty programowej, brać udział w warsztatach i performansach, a wszystko pod okiem najlepszych nauczycieli z całego świata.

Więcej informacji na stronie Festiwalu 

1–4.07. – 20. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach – MIĘDZYZDROJE

Jak co roku, na początku lipca, Międzyzdroje zapraszają do siebie łowców autografów i fanów polskich gwiazd filmowych, teatralnych i muzycznych. Tegoroczny festiwal będzie jubileuszowym, dwudziestym już wydarzeniem w historii. Na chętnych czeka wiele okazji do artystycznych doznań – od czytania bajek, przez kabarety, wystawy, spektakle teatralne, aż po koncerty.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

2–4.07. – Spoiwa Kultury – SZCZECIN

Szczeciński teatr Kana zaprasza po raz kolejny na międzynarodowy festiwal Spoiwa Kultury. Jest to gratka dla miłośników sztuki teatralnej i muzyki realizowanej głównie w przestrzeni otwartej. Festiwal ma charakter otwarty i bezpłatny.

Więcej informacji na stronie teatru Kana

3–5.07. – Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej – POZNAŃ

Gratka dla fanów komiksów – warsztaty, giełda komiksowa, wernisaże, spotkania z artystami. A wszystko pod jednym dachem.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

3–5.07. – Boski Fest – BYDGOSZCZ

Bydgoszcz proponuje nam na weekend mnóstwo muzyki wykonywanej przez wyjątkowych artystów, warsztatów artystycznych, rękodzielniczych, sportowych, umysłowych, wykładów, dyskusji, spotkań z artystami i ciekawymi osobami, a wszystko pod hasłem Boski Fest.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

4.07. – 29.08. – XXI Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce – WARSZAWA

4 lipca w Warszawie rozpoczyna się plenerowy festiwal Jazz Na Starówce. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych festiwali jazzowych w Polsce. W kolejne sobotnie wieczory będziecie mogli wysłuchać międzynarodowych gwiazd, jazzowych odkryć i premier z wielu krajów świata.

Więcej informacji na stronie wydarzenia 

4.07. – Artur Barciś Show – SOKOŁOWSKO

Człowiek, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Artysta opowie anegdoty o swojej drodze do aktorstwa, kulisach pracy w teatrze i na planie filmowym, tremie, dykcji, wpadkach oraz aktorskich żartach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

8.07.–12.08. – spotkania podróżnikami – Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem – KRAKÓW

W kolejne środy lipca i sierpnia, w Dworku Białprądnickim, będziecie mogli spotkać i wysłuchać niezwykłych podróżniczych opowieści dwojga niezależnych dziennikarzy, Marii Hawranek i Szymona Opryszka. Podróżują po świecie omijając największe atrakcje turystyczne, spotykają się ze zwykłymi ludźmi, poznając ich niezwykłe historie o codzienności, problemach, przemyśleniach. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie Dworku 

10–17.07. – Brave Festival – WROCŁAW

Jeśli będziecie gościć we Wrocławiu, koniecznie odwiedźcie Brave Festiwal. To niezwykłe wydarzenie to festiwal o sztuce, która pozwala ocalić i ochronić tysiące zapomnianych kultur oraz ludzi, festiwal, który nie lansuje kultury masowej, a szuka głębszych inspiracji. To wydarzenie dla ludzi nie bojących się swojej wrażliwości.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

16-30.07. – X Międzynarodowy Plener Malarski – STARY SĄCZ

Międzynarodowy Plener Malarski w Starym Sączu, to dwutygodniowe warsztaty malarskie połączone z happeningiem na Rynku w mieście, spotkaniami z artystami z całego świata oraz wystawą prac uczestników warsztatów. Dodatkowo odbędą się pokazy nagradzanych na festiwalach filmów animowanych i fabularnych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia 

17–19.07. – Festiwal Kultur Świata – GDAŃSK

Gdańsk zaprasza na cykliczny Festiwal Kultur Świata, czyli wydarzenie kulturalne mające promować hasła tolerancji, dialogu międzykulturowego, szerzyć i oswajać „inność”. Prezentowane tam gatunki muzyczne zderzają się i zaskakują słuchaczy swoimi niecodziennymi połączeniami, dając nowe doznania kulturalne, mieszając tradycję z nowoczesnością.

Więcej informacji na stronie wydarzenia 

23–26.07. – Jarmark Jakubowy – SZCZECIN

Po raz szósty w Szczecinie zostanie zorganizowany Jarmark Jakubowy – wydarzenie łączące tradycję ze współczesnością, z bardzo bogatym programem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wydarzenia religijne, kupiectwo, edukację i kulturę. Tradycyjnie, dużą część programu będą stanowiły występy zespołów folklorystycznych.

Więcej informacji na stronie Jarmarku

23–26.07. – Carnaval Sztuk – mistrzów – LUBLIN

Lubicie sztuki cyrkowe, pokazy kuglarzy, akrobatów, żonglerów i innych cyrkowych artystów? W takim razie musicie udać się do Lublina na tamtejszy Carnaval Sztuk – mistrzów. Jest to trzydniowe święto zabawy, radości i sztuki cyrkowej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Życzymy Wam udanych urlopów i spokojnych wakacji. Nie zapominajcie jednak o nas w tym upalnym czasie.