Jobe projectNowa płyta JoBee Project trafiła w moje ręce w ramach szczęśliwego zbiegu okoliczności. Przyznam, że nie kojarzyłam artystki, żeby więc się czegoś o niej dowiedzieć zaczęłam grzebać w Internecie. I dowiedziałam się, że pod pseudonimem JoBee Project kryje się Joanna Pszczoła – uczestniczka jednej z edycji popularnego programu The Voice of Poland (który, notabene, sama często oglądam). Co myślę o jej najnowszym krążku?

JoBee to pochodząca z polski piosenkarka, pisarka i kompozytorka. Ma na swoim koncie dwie płyty. Jest również założycielką kolektywu kobiecego hip hop SupAfly Collective i prezenterką radiową stacji FM Brussel, w której od 10 lat prowadzi autorski program „SupAfly”. Od 2003 roku mieszka w Belgii. Na płycie „The Blossoming” artystka śpiewa w dwóch językach: polskim i angielskim. Jej głos jest bardzo charyzmatyczny i przyjemny dla ucha. Nie sposób przejść obojętnie wobec takiego wokalu.

Muzyka na wiosenne i letnie wieczory

Jak mówi w wywiadach sama artystka, płyta ta powstawała na przestrzeni kilku  lat i reprezentuje muzyczne doświadczenia oraz bezpośrednie inspiracje Joanny Pszczoły. Utwory na krążku oscylują wokół muzyki jazzowej, hip-hopowej, jak również soulu i r&b. Taka energetyczna mieszanka sprawia, że muzyka porywa do tańca, a kilka spokojniejszych kawałków daje chwilę wytchnienia. Na płycie są również obecne elementy funkowe, a także nieco etniczne. W utworze „Words” wyeksponowano instrumenty perkusyjne. Wszystkie utwory brzmią nowocześnie i zostały ciekawie zaaranżowane. Myślę, że warto przyglądać się tej artystce, gdyż zaskoczy nas ona nie jeden raz.

Na „The Bloosoming” składa się 9 kawałków:

  1. Keep On
  2.  Falling
  3. Kolorowy Mózg
  4. Fly ith me
  5. Syzyfowe Prace
  6. Words
  7. Magic
  8. Don’t
  9. Where Go I Do

Zainteresowanych odsyłam na profil artystyki na Facebooku, a poniżej wklejam utwór „Magic”.


Za płytę do recenzji dziękujemy: