Jeden zakochany mężczyzna i dwie siostry bliźniaczki. Kogo czeka szczęśliwe zakończenie?

Eliza przygotowuje się do ślubu. Jest ze swoim narzeczonym od wielu lat i nie miała innego chłopaka. Cała jej rodzina bardzo się tym ślubem emocjonuje. Eliza jest poukładaną dziewczyną, która stara się nikogo nie krzywdzić i zawsze postępować właściwie. Jest delikatna i kobieca. Z kolei Patrycja, bliźniaczka Elizy, stanowi jej zupełne przeciwieństwo. Jest pyskata, uparcie dąży do celu i nie boi się mówić prawdy bez owijania w bawełnę. Gdy niespodziewanie w życie bliźniaczek wkracza motocyklista Szczepan, może oznaczać to tylko jedno – kłopoty… 

Uciekająca panna młoda?

Szczepana nie zraża wiadomość o zbliżającym się ślubie Elizy. Ale co zrobi, gdy okaże się, że randkuje z dwiema bliźniaczkami jednocześnie? Czy Eliza zostawi dla niego narzeczonego? A może Szczepan odkryje, że bliższa jego sercu jest ta bardziej niepokorna siostra?

 

– Czy ten twój Szczepan jeździ na motorze? – Zebrała się w końcu na odwagę, przeczuwając najgorsze. 

– Na takim czarnym – powiedziała Eliza. 

(…)

– Znacie się?

– Na to wygląda – jęknęła Patrycja. 

– Skąd? – dopytywała Eliza.

Patrycja na moment przymknęła oczy. No pięknie! Wpadł jej w oko ten sam facet, który zawrócił w głowie jej siostrze.

– To właśnie z nim spędziłam piątkowy wieczór – powiedziała w końcu, jednocześnie zerkając niepewnie na pobladłą z wrażenia twarz bliźniaczki. 

 

Literatura na szpilkach

Agata Przybyłek po raz kolejny serwuje swoim czytelniczkom literaturę kobiecą w najlepszym wydaniu. Dużo śmiechu i zwariowanych pomyłek w połączeniu z zakręconymi bohaterami to przepis na sukces.  Autorka stawia bohaterów przed trudnymi wyborami i uczuciowymi dylematami. I tak sobie myślę, że tytuł został bardzo trafnie dobrany, wszak w książce, poza dużą dawką humoru i wachlarza emocji, znajduje się sporo dywagacji dotyczących wierności. Agata Przybyłek pokazuje, że miłość i wierność nie zawsze jest tak prosta jak to pokazują komedie romantyczne. Jest o wiele bardziej skomplikowana… A zakończenie tej historii? Cóż, będzicie zaskoczeni i załamani, bo… będzie kolejna część, w której rozstrzygną się losy tych sympatycznych bohaterów. Dawno się tak dobrze nie bawiłam przy lekturze, więc nie zwlekajcie i po książkę Agaty Przybyłek sięgajcie!

W związkach nie chodzi o to, żeby nie mieć wątpliwości, ale o to, żeby być ze sobą, mimo że nie jesteśmy doskonali.

 


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: