Pozytywnie. Jak nie szukać dziury w całym to nowość z wydawnictwa Onepress napisana przez Annę Walewicz-Kuc. To pozycja dla każdego, kto ma dosyć poczucia beznadziei i chce odnaleźć w sobie umiejętność pozytywnego myślenia.
To książka dla tych z nas, którzy wciąż otaczają się negatywnymi wiadomościami i chcą wreszcie odetchnąć i odnaleźć tak zwane „światełko w tunelu”. Coraz więcej osób popada w letarg i gubi się w swoim życiu. Przestaje czuć szczęście. Są jednak i tacy, którzy mimo wielu przeciwności losu i upadków, wciąż nie tracą pogody ducha i uśmiechu.
Anna Walewicz-Kuc pełni funkcję głównego psychologa w Instytucie Psychologii i Zachowań. W swoich działaniach ukierunkowuje się na badania zdrowych relacji – zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych. Specjalizuje się w komunikacji międzyludzkiej i swoja nową publikacją chce udowodnić nam, że nasze podejście ma ogromny wpływ na nasze życie.
O czym jest ta książka
Na nieco ponad 200 stronach, autorka przekonuje nas, że to, że borykamy się z różnymi problemami, tkwi w naszym umyśle. To sposób patrzenia na daną sytuację sprawia, że widzimy w niej problem, a nie szansę.
Kilkukrotnie szeroko otwierałam oczy, czytając kolejne rozdziały tej publikacji. Kilka razy zdarzyło mi się roześmiać w głos z myślą: „a co ona wie o życiu i problemach!”. Jednak im dalej w treść się zagłębiałam, tym bardziej świadomie myślałam o tym co pani Anna chce przekazać czytelnikowi.
Autorka przedstawi nam idee pozytywnego myślenia, które staje się kluczem i myślą przewodnią na kolejne rozdziały. Mamy tu omówione kilka naprawdę ważnych kwestii, które dotyczą nas każdego dnia. Między innymi rozbieramy na części pierwsze pojęcie „problemu” – bo czym tak naprawdę jest problem i co nim nazywamy?
Dalej dowiadujemy się, jak możemy pielęgnować nasze myśli, jakich świadomych wyborów możemy dokonywać czy żyć lepiej i spokojniej. Kolejną kwestią są destrukcyjne myśli, zazdrość i zagubienie we własnym życiu. Każdemu z zagadnień poświęcony jest osobny rozdział i dopasowane do niego ćwiczenia.
Jak trenować pozytywność w życiu
Pozytywnie. Jak nie szukać dziury w całym to nie tylko teoria. Znajdziemy tu bowiem ćwiczenia, które pomogą nam przyjrzeć się z bliska wielu ważnym aspektom. Jedno z ćwiczeń sprawiło mi problem. Musiałam zaczynać je 3 razy, ale w końcu udało się i dotarło do mnie, jak wielką moc ma to, co myślę.
W dzisiejszym świecie coraz mniej ludzi odczuwa radość z życia. Pojawia się wiele chorób psychicznych, depresji, przemęczenia, brak wiary w siebie. A gdyby tak spróbować odnaleźć więcej radość w swoim codziennym życiu? Gdyby nadać sobie więcej znaczenia i wartości?
Pozytywnie. Jak nie szukać dziury w całym pomoże spojrzeć na swoje życie i możliwości nieco inaczej. Kiedy już zrobimy wszystkie ćwiczenia, wcielimy w życie rady autorki, na zakończenie otrzymujemy od niej 7 przykazań szczęśliwego człowieka. Są to zdania oczywiste, a jednak zupełnie przez nas zapominane.
Chociażby „zaczniesz dobrze myśleć o sobie i ludziach, którzy Cię otaczają” – oczywiste prawda? A jednak ilu z nas o tym zapomina i zatraca się w pogoni za idealną wersją samego siebie?
Polecam tę książkę każdemu, kto chciałby coś zmienić w swoim życiu. Wielu wśród nas pesymistów, a może wystarczyłoby przeczytać Pozytywnie. Jak nie szukać dziury w całym i spróbować co się wydarzy, jeśli wpuścimy do swojego życia więcej pozytywnego myślenia.
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu