„Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend” Anna i Marcin Nowak

Chcę przybliżyć kolejną książkę świadczącą o tym, że nasz kraj jest piękny i skrywa wiele miejsc, jakie warto odwiedzić. „Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend” Anny i Marcina Nowaków to jedna z tych pozycji, w których każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Chcecie się przekonać?

Autorzy to zapaleni podróżnicy, którzy regularnie przemierzają dalekie kraje. Jednocześnie wiele wypraw realizują w Polsce. Kiedy czytałam ich książkę, to po raz kolejny w głowie miałam przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Bez względu na to, jaki rodzaj turystyki lubicie, w tej pozycji z pewnością znajdziecie pomysły na atrakcyjną wycieczkę. A więc zaczynajmy – co zawiera książka?

Dla aktywnych i dla lubiących muzea

Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy, a przy tym uważam to za wielką zaletę, jest podział na kilka rozdziałów. Każdy z nich to szereg propozycji, które mogą przypaść do gustu różnym osobom. Pierwszy poświęcono miejscom zbliżającym nas do dzikiej przyrody. Dalej są propozycje dla tych, którzy chcieliby odwiedzić jakieś romantyczne miasteczka. Następnie mamy wspaniałe arkadie, ikony architektury i miejsca przybliżające tradycje. Jest też coś dla ścisłych umysłów interesujących się inżynierią. Jeden z rozdziałów poświęcono cudom techniki, a tym samym można podziwiać zaawansowane maszyny i wiele innych. Jak widać, pomysłów jest sporo. W zasadzie książka opisuje tak wiele mniej lub bardziej znanych lokalizacji, że założę się, że nie brakuje takich, które są w okolicy Waszego domu.

„Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend” – kompendium wiedzy turysty

Tematyczny podział na rozdziały to tylko jedna z licznych zalet tej książki. Ponadto jest w niej mnóstwo istotnych podpowiedzi. Planując wycieczkę, od razu mamy informację, czy dane miejsce nadaje się dla rodzin, czy można zabrać psa. Dowiemy się też, jak wygląda infrastruktura turystyczna i dojazdy komunikacją miejską. Oczywiście każde miejsce jest dość dokładnie opisane, więc od razu wiadomo, czego się spodziewać. Całość uzupełniają równie jak treść zachęcające zdjęcia. Plusem tego tytułu jest również przejrzystość. Konstrukcja książki sprzyja szybkiemu wyszukaniu informacji, jakich w danym momencie potrzebujemy. W moim odczuciu jest to jeden z tych tytułów, jakie warto mieć, zwłaszcza jeśli ktoś lubi krótkie i niewymagające dużych przygotowań wycieczki.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy:

Komentarze

komentarze

2 Replies to “„Polska. 70 pomysłów na niezapomniany weekend” Anna i Marcin Nowak”

  1. Pingback: 다시보기
  2. Just desire to say your article is as astonishing. The clearness for your
    submit is just spectacular and that i could suppose you’re knowledgeable in this subject.
    Fine along with your permission allow me to seize your RSS feed to keep up to date with forthcoming post.
    Thanks a million and please keep up the enjoyable work.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook IconTwitter IconŚledź nas n Instagramie!Śledź nas n Instagramie!