“Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają” to kolejny tom ze znanej serii książek, tym razem o komuninikacji z dziećmi.
Kiedy zostajemy rodzicami otwiera się przed nami zupełnie nowy świat. Przygotujemy się teoretycznie do wszystkich wzywań, które przed nami stawia rodzicielstwo. Jednak problemy są nieuknione, a my powinniśmy pracować nad tym, żeby był ich jak najmniej.
Autorki poradnika wzięły tym razem za cel komunikację z dziećmi, po wielu rozmowach z nauczycielami, rodzicami i pedagogami wyłonił się obraz, który nam przedstawiają.
Rozdziały wiekowe
Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, począwszy od przedszkolaków, a na nastolatkach kończąc. Doskonałe przykłady zachowań i propozycje rozwiązań problemów przedstawiono w przyjemny i przyjazny sposób.
Książka pokazuje nam jak podejść do trudnych zagadnień, jak prowadzić rozmowę i jak ugasić narastający problem. Należy pamiętać, żeby nie lekceważyć nawet najmniejszych oznak złości. To, co nas dorosłych może śmierzyć, dla dziecka może być problemem wielkiej wagi.
Rodzicielskie wsparcie
Książka napisana lekko i przystępnie, co powoduje, że czyta się ja przyjemnie, nie czując się strofowanym jako rodzic. I na pewno kilka technik i umiejętności zostawia w głowie, co może się przydać każdemu rodzicowi w kryzysowej sytuacji.
W części drugiej “Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają” poruszane są trudniejsze tematy, które dotyczą komunikacji międzypokoleniowej. To wątki, o które po wcześniejszych publikacjach, prosili czytelnicy.
Książka może być pomocna dla każdego dorosłego, który ma kontakt z dziećmi i chęć polepszenia komunikacji z nimi.
Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina