Baśnie, legendy i historie o magicznej więzi pomiędzy bliźniętami – o tym jest książka Gdzie śpiewają diabły Magdaleny Kubasiewicz. To historia, która Was zaskoczy i wprawi w osłupienie. Jesteście na to gotowi?

 

Ewa i Piotr to bliźnięta. On twardo stąpa po ziemi, ona ciągle buja w obłokach i żyje w świecie fantazji. Gdy bliźniaczka znika bez śladu, Piotr szuka jej przez wiele lat. Gdy jeden z tropów prowadzi do Azylu – małego miasteczka, w którym wszyscy się znają, znajdującego się prawie że na końcu świata, mężczyzna bez wahania tam podąża.

Legenda o Diable i czarownicy

Mieszkańcy Azylu nie są jednak skorzy do pomocy. Uparcie twierdzą, że nie znają Ewy i że na pewno nie ma jej wśród nich. O wiele chętniej dzielą się za to krążącą wśród nich od lat opowieścią – Legendą o Diable i czarownicy.

 

Złego diabli nie biorą. Baliby się, że przejmie władzę w piekle.

Azyl przypomina miejsce z horroru: mała społeczność, mroczne sekrety i panująca w nim zmowa milczenia. Miejsce to budzi lęk i niepokój, skrywa w sobie mroczne demony i niebezpieczne tajemnice. Komórki tracą tam zasięg, internet przestaje działać, większość dolegliwości leczy się za pomocą ziół. Życie toczy się w zupełnie innym rytmie,  jakby poza czasem ziemskim. Czy Piotr odnajdzie tam swoją siostrę? Co na niego czeka w Azylu? I co jest jawą, a co snem?

 Opowieść tętniąca magią

Magdalena Kubasiewicz napisała oryginalną powieść, w której bardzo dobrze połączyła ze sobą motywy słowiańskie z mrożącą krew w żyłach opowieścią z bardzo baśniowym klimatem. Jej książka jest nieoczywista, pełna zagadek, tajemic i niedomówień i potrafi zwodzić Czytelnika – w pozytywnym tych słów znaczeniu. Polecam ją przede wszystkim miłośnikom tajemnic, mrocznych baśni, fantastyki i zjawisk paranormalnych. Myślę, że będziecie w pełni usatysfakcjonowani lekturą.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: