Mamy kolejny konkurs z książką od Wydawnictwa Bez Fikcji. Tym razem to gratka dla fanów górskich wypraw, czyli „Upadek olbrzymów”. Zapraszamy.

Fragment recenzji: Opowieść stanowi wyjątkowe kompendium systematyzujące genezę zdobywania najwyższych szczytów i wiedzę o niesamowitych wyprawach. Co istotne, świetnie ukazane zostały przemiany oraz zależności polityczne, które mocno wpływały na ekspedycje, wręcz dyktowały ich początki. Poniekąd podobnie było z kwestią finansowania wypraw. Nie mniej interesujące są kwestie uzupełniające faktografię wspinaczkową. Należą do nich choćby zaangażowanie górskich tuzów w II wojnę światową (wraz z wątkiem hitlerowskich idei nieszczędzących himalaizmu), czy legenda o masywie Nanda Devi. Warto zwrócić uwagę również na niemijające demonstrowanie siły przez poszczególne państwa będące pokłosiem zapędów imperialistycznych. Całą recenzję znajdziecie tutaj.

By wygrać książkę, odpowiedz na pytanie:

Która ze znanych Ci wypraw górskich najbardziej zapadła Ci w pamięć?

W konkursie może wziąć udział osoba, która wyraziła zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu poprzez umieszczenie oświadczenie odpowiedzi na pytanie konkursowe wraz z oświadczeniem o powyższym: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych oraz ogłoszenia zwycięzcy konkursu”.

Odpowiedź wraz z oświadczeniem należy opublikować pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie wyłącznie od 22 stycznia do 5 lutego 2020 roku.

[KONKURS] Mamy kolejny konkurs z książką od Wydawnictwa Bez Fikcji. Tym razem to gratka dla fanów górskich wypraw, czyli…

Opublikowany przez Kulturantki.pl Środa, 22 stycznia 2020

Nagrody:

1x książka „Upadek olbrzymów” Maurice’a Issermana i Stewarta Weavera

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Bez Fikcji

Koszt wysyłki pokrywa zwycięzca.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ

upadek olbrzymów