Jesień na dobre zagościła w naszej strefie klimatycznej. Nie pozostaje więc nic innego niż zaopatrzeć się w zapasy aromatycznej herbaty i kawy, dużo nowych książek do czytania oraz dobre filmy. Taki zestaw pozwoli bezproblemowo przetrwać jesień i sprawi, że coraz dłuższe wieczory będą wyczekiwane przez nas z niecierpliwością. Jesteście ciekawi, jakie filmy zagoszczą na ekranach kin w całej Polsce w październiku? Zapraszam zatem do lektury.  

 

Dziewczyna z pociągu – thriller

Najbardziej wyczekiwana premiera 2016 roku! Już od 7 października będzie można oglądać ekranizację jednego z największych bestsellerów ostatnich lat – „Dziewczynę z pociągu”. To opowieść o tym, że  czasami niewinne marzenia potrafią przemienić się w przerażającą rzeczywistość… Rachel – rozwódka, zmagająca się z alkoholizmem, utratą pracy i szukaniem sensu życia, spędza dnie na fantazjach o parze mieszkającej w domu, który codziennie mija, jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może zagrozić jej życiu…

Premiera: 7.10

Wołyń – historyczny

Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkanej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR… Łzy wzruszenia gwarantowane!

Premiera: 7.10

 

Osobliwy dom pani Peregrine – fantasy

Wizjonerski reżyser Tim Burton powraca w wielkim stylu! Tym razem zabiera nas do pewnego tajemniczego domu… Wziął na warsztat ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa. Podążając za wskazówkami, które zostawił ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Chłopak poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z ”osobliwości”, którą sam został obdarzony. Czy ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie?

Premiera: 7.10

 

 

Bociany – familijny

Dawniej bociany zajmowały się przynoszeniem dzieci. Teraz zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Duża dawka dobrego humoru gwarantowana!

Premiera: 14.10 

 

Inferno – thriller

Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon, podążając śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

Premiera: 14.10

 

Absolutnie fantastyczne – komedia

Edina Monsoon i Patsy Stone trzęsą londyńskim światem mody, gwiazd i celebrytów, dzieląc swój czas między zakupy i balowanie w najmodniejszych klubach. Gdy media obarczają je winą za skandaliczny incydent w trakcie jednej z imprez, kobiety padają ofiarami ataku ze strony brukowych dziennikarzy i paparazzi. Bez grosza przy duszy uciekają na francuską Riwierę, gdzie wspólnie układają plan, który może im zapewnić powodzenie i bogactwo przez resztę życia.

Premiera: 14.10

Doctor Strange – przygodowy

To historia światowej sławy neurochirurga, dr Stephena Strange’a, którego życie odmienił tragiczny wypadek samochodowy, odbierając mu sprawność w rękach. Kiedy tradycyjna medycyna zawiodła, w poszukiwaniu uzdrowienia i nadziei, Strange trafia do tajemniczej samotni zwanej Kamar-Taj. Tam szybko orientuje się, że nie jest to jedynie ośrodek kuracyjny, ale przede wszystkim miejsce walki z niewidzialnymi, mrocznymi siłami dążącymi do zniszczenia naszej rzeczywistości. Wkrótce zmuszony będzie wybierać pomiędzy powrotem do dawnego życia w bogactwie i sławie, a próbą obrony świata jako najpotężniejszy czarodziej w historii.

Premiera: 26.10

Szkoła uwodzenia Czesława M. – komedia

Film opowiada perypetie z życia Czesława M., gwiazdy polskiego rynku muzycznego. Niespodziewanie porzuca on życie celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje tam Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

Premiera: 21.10

Jack Reacher: Nigdy nie wracaj – kryminał

Jack Reacher powraca! Oskarżony o zabójstwo, znajdzie się w poważnych tarapatach. Dowiemy się także więcej o jego prywatnym życiu, które jest równie skomplikowane. Będzie wzruszająco i niebezpiecznie.

Premiera: 21.10