duch z fabryki krówek„Duch z fabryki krówek” to pierwszy tom znakomicie zapowiadającej się serii Tajemnice Gryzmołkowa. Serii przygotowanej z myślą o młodych czytelnikach.

Archie McKarmelek odziedziczył fortunę, wielki dom i fabrykę krówek. A potem żył długo i szczęśliwie… Nie tak szybko! Bo oprócz spadku, stryjeczny dziadek Archibald zostawił chłopcu list z zapowiedzią zadań do wykonania. Jakby tego było mało, w tym samym czasie ginie tajemniczy składnik, bez którego nie jest możliwa produkcja najlepszych krówek. I to wszystko na głowie Archiego!

Życie nie jest kolorowe jak guma balonowa czy żelki. W Gryzmołkowie coś się dzieje… Coś podejrzanego, nadnaturalnego i bardziej złowieszczego niż znalezienie szprotki w torcie urodzinowym. Jeśli chłopiec nie rozwiąże zagadek, fabryka zostanie zamknięta, a jego słodka przyszłość rozpłynie się jak kulka czekoladowych lodów w trzydziestostopniowym upale.

„Duch z fabryki krówek” to pierwszy tom z serii Tajemnice Gryzmołkowa. Serii, która bez wątpienia może stać się hitem wśród młodych czytelników i powinna trafić do każdej szkolnej biblioteki. Napisana jest przystępnym językiem, który ułatwi dzieciom czytanie i jej zrozumienie.

Słodka historia z dreszczykiem

Do kogo trafi ta historia? Do wszystkich młodych czytelników, którzy lubią tajemnice, zagadki, przygody i … odrobinę magii. Jeśli Wasze dziecko polubiło Detektywa Pozytywkę, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, czy też inne podobne historie, to koniecznie musicie zaopatrzyć je w lekturę pierwszego tomu Tajemnic Gryzmołkowa.

To opowieść, która wciągnie zarówno dzieci, jak i ich rodziców, dziadków, ciocie, wujków, rodzeństwo, czy też każdą inną osobę, która wraz z nimi będzie ją czytała. Idealna na chłodne, zimowe popołudnie, wyjazd na ferie czy też każdą inną okazję, kiedy można usiąść i poczytać ciekawą, interesującą, pełną ciekawych zwrotów akcji książkę.

Całość dopełniają zabawne, czarno – białe szkice, stanowiące ilustracje do czytanego tekstu, przygotowane przez Claire Powell. Ożywiły one niemal dwustustronicową, pełną przygód, książkę, dodając całej historii magii.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu