wydarzenia kulturalneCo łączy muzykę rockową, włoską operę i… czekoladę? To proste – każda z tych rzeczy to ciekawy pomysł na spędzenie dnia z bliskimi osobami. Zebraliśmy dla Ciebie oryginalne wydarzenia kulturalne, w których zdecydowanie warto wziąć w tym roku udział. Sprawdź nasze propozycje!

Festiwal Czekolady – coś dla wielbicieli słodkości

Zawsze chciałeś znaleźć się w roli tytułowego bohatera z „Charliego i Fabryki Czekolady”? Fascynują Cię misternie zdobione tabliczki, smakowite efekty pracy uzdolnionych cukierników, a może po prostu… nie wyobrażasz sobie życia bez Twoich ulubionych słodyczy? Niezależnie od Twojej motywacji, jedno jest pewne – Festiwal Czekolady to miejsce odpowiednie dla Ciebie!

Na wielbicieli czekolady z polskich miast – Lublina (Lubelskie Centrum Konferencyjne, 15-16.02), Łodzi (Hala Odlewnia, 29-30.02), Katowic (Galeria Szyb Wilson, 7-8.02) i Krakowa (Forum Wydarzeń, 21-22.03) – czeka prawdziwa uczta dla zmysłów. Pod jednym dachem zbiorą się najlepsi producenci tego smakołyku z Polski i Europy, by zaprezentować swoje pyszne, jadalne dzieła sztuki.

Możliwość zakupu wyjątkowych, zdobionych ręcznie czekoladek z nietypowym nadzieniem to nie jedyna atrakcja wydarzenia. W czasie festiwalu nie zabraknie też konkursów, pokazów cukierniczych i zawodów dla amatorów i amatorek pieczenia.

Bilety na jeden dzień Festiwalu będą kosztowały 10 złotych, a na oba – 15 złotych. Dobra wiadomość dla rodzin: dzieci do 12 roku życia wchodzą za darmo!

La Traviata – wielka włoska opera w Twoim mieście

W marcu miłośnicy kultury włoskiej i nie tylko będą mogli zobaczyć najsłynniejszą operę Verdiego – La Traviatę. Jej unikatową, kameralną odsłonę w trzech aktach zaprezentuje w kilku największych miastach Polski Opera da Camera di Roma. Ten gościnny występ Rzymskiej Opery Kameralnej będzie składać się z wybranych fragmentów słynnego utworu Verdiegio. Zaprezentują je utalentowani włoscy soliści, a koncert uświetnią muzycy orkiestry.

Koncerty Rzymskiej Opery Kameralnej będą miały miejsce w nietuzinkowych miejscach, specjalnie dobranych pod kątem perfekcyjnej akustyki wnętrz. Będą to: Pałac pod Baranami w Krakowie, Katedra św. Magdaleny we Wrocławiu, Kościół św. Katarzyny w Gdańsku i Sala Prowincjonalna przy Kościele Dominikanów w Warszawie.

Bilety na La Traviatę i inne wydarzenia kulturalne w stolicy znajdziesz na stronie: https://www.biletomat.pl/imprezy/warszawa/

Krzysztof Cugowski – koncert jubileuszowy na 50-lecie

W tym roku wielu polskich muzyków świętuje jubileusz swojej kariery. Oznacza to jeszcze więcej ciekawych koncertów – jak na przykład ten, który odbędzie się 14 lutego w warszawskim klubie Palladium. Krzysztof Cugowski – słynny były wokalista Budki Suflera i utalentowany muzyk o wyrazistym, niepodrabialnym głosie – zagra tego wieczoru koncert podsumowujący 50 lat działalności artystycznej.

To wielka okazja dla fanów wokalisty i wielbicieli Budki Suflera. Podczas koncertu w klubie Palladium będą mogli usłyszeć utwory aż z pięciu dekad twórczości Cugowskiego – w tym, być może, hity takie jak „Jolka Jolka” czy „Bal Wszystkich Świętych”. Jest na co czekać!