Bitwy w świecie Tolkiena autorstwa Davida Day, to bogato ilustrowany przewodnik po wszystkich wojnach i najważniejszych wydarzeniach w Śródziemiu.  

Ciężko się oprzeć tej wyjątkowej, kultowej trylogii. Tym razem możemy jako czytelnicy powrócić do niej z powrotem. David Day zaprasza w wspólną podróż po tej wyjątkowej krainie. Na samym początku wyjaśnia genezę wykreowania świata, by później przeprowadzić czytelnika przez najważniejsze punkty zwrotne w powieści. Opowieść rozpoczyna się od wojny w Silmarillionie, a kończy się na wojnie o Pierścień Władzy (to ta, która została opisana w ostatniej księdze Władcy Pierścieni). Książka została podzielona na 6 części, każda z nich opisuje poszczególne bitwy, nie tylko te z popularnych części Hobbita, czy też Władcy Pierścieni.

Książka jest bardzo bogato ilustrowana, wiernie odzwierciedla te obrazy, które zostały przedstawione w filmie. Twarda okładka podnosi jej estetykę, a twardy papier i strony stylizowane na stary pergamin podbijają ten efekt.

Pozycja jest tematycznym rozwinięciem Atlasu Tolkienowskiego tego samego autora.

Polecam gorąco tę książkę dla wszystkich fanów fantastycznego Śródziemia. Podczas wertowania każdej kolejnej strony dostarczy niezapomnianych emocji, a po przeczytaniu zdecydowanie ozdobi godnie półkę domowej biblioteczki obok całej trylogii Tolkiena dopełniając jego całość.


Za książkę do recenzji dziękujemy:

wydawnictwo zysk i s-ka