DSC_1781 (2)

Może tym razem coś z fantastyki? Co powiecie na konkurs z udziałem książki Victorii Scott „Tytany”? Autorka bestsellerowych tytułów „Ogień i woda” i „Kamień i sól” doskonale wprowadza czytelnika w klimat swoich powieści.

Krótki zarys fabuły „Tytanów”: siedemnastoletnia Astrid Sullivan jest fanką wyścigów tytanów, odkąd miała trzynaście lat, czyli od czasu, gdy tytany pojawiły się w Detroit. Tytanów, czyli maszyn będących mechanicznymi końmi, startujących w morderczych i emocjonujących wyścigach na specjalnie zbudowanych torach. Jest zafascynowana nimi, ich osiągami, możliwościami. Marzy o tym, by kiedyś móc choć dotknąć jednego z nich. Jednak zawsze była po tej złej stronie, za ogrodzeniem toru Cyklon. Astrid jednocześnie kocha te maszyny, ale również ich nienawidzi. To one przyczyniły się, do utraty rodzinnego domu, gdy jej ojciec przegrał wszystko w zakładach, stawiając na niewłaściwą maszynę. Teraz sytuacja znów się pogarsza. Z powodu utraty pracy przez ojca, nad jej rodziną wisi realna groźba utraty domu i wszystkiego, co obecnie mają. Więcej o książce znajdziecie w naszej recenzji.

Pytanie konkursowe jest ściśle związane z książką, dlatego, jeżeli będziecie potrzebowali podpowiedzi, inspiracji, odsyłamy do recenzji. Zadanie za dziś:

Jesteś dżokejem startującym w Derbach Tytanów, opisz jak wygląda twój tytan.

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 11 do 25 lipca 2016 roku.

Nagrody:

2 x książka „Tytany” Victorii Scott

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo IUVI

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logo_iuvi

tytany