Ciepła i klimatyczna jest książka, którą chcę dzisiaj przedstawić. „Tamtego lata w Bułgarii” Małgorzaty Winkler-Pogody to idealna lektura na lato – zawiera w sobie historię miłosną, okraszoną opisami pięknej Bułgarii oraz historii tego fascynujacego kraju.

 

Główną bohaterką jest Łucja – która będąc młodą dziewczyną pojechała na wakacje do Bułgarii. Zakochała się w przystojnym Bułgarze Borysie – pisali do siebie listy miłosne i celebrowali wspólnie spędzany czas. Jak to jednak w życiu bywa, Łucja wróciła do rodzinnego kraju i żyła własnym życiem. Nie było wówczas sms-ów, kontakt z ukochanym był więc coraz rzadszy. Różnice kulturowe i zamknięte granice sprawiły, że uczucie nie przetrwało próby czasu.

Powrót po latach

Po wielu latach Łucja ponownie leci do malowniczej Bułgarii. Liczy na spotkanie z Borysem, który wciąż, mimo upływu lat, zajmuje ważne miejsce w jej sercu. Czy uczucie, które kiedyś połączyło nastolatków może odrodzić się na nowo?

 

Zwykle coś planujemy, a los i tak ma dla nas własny scenariusz, na który na pewno zabrakłoby nam pomysłu i wyobraźni, gdybyśmy musieli go sami stworzyć.

 

Bułgarskie lato

„Tamtego lata w Bułgarii” to powieść o pięknej miłości, która zdarza się tylko raz. Takiej, która walczy ze wszystkimi przeciwnościami losu i ludźmi będącymi jej na „nie”. O miłości Polki i Bułgara, która rozkwitła w latach 80. Autorka dużo miejsca poświęciła opisom pięknych miejsc w Bułgarii, dzięki czemu czytelnik może szczegółowo wyobrazić sobie wszystkie miejsca, o których czyta. Przytoczyła też sporo faktów z historii tego nieco egzotycznego dla nas kraju. To dobra lektura na ciepłe letnie wieczory.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu