7720955.3Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam  odnośnie jednego z seriali kryminalnych, który spotkał się z zainteresowaniem wielu Polaków. „Prokurator” to nowość, która transmitowana była w TVP2  w każdy czwartek o 21.45 i biła na głowę swoją oglądalnością. Scenariusz powstał z inicjatywy znanego twórcy kryminałów, laureata wielu nagród literackich – Zygmunta Miłoszewskiego, który napisał go wraz z bratem– Wojciechem Miłoszewskim. Reżyserem pierwszych pięciu odcinków jest Jacek Filipiak, a drugą część  Maciej Pieprzyca. W rolę tytułowego prokuratora wcielił się Jacek Koman (Kazimierz Proch), a w jego policyjnego pomocnika – Wojciech Zieliński (Witek Kielak). Niewątpliwie serial kryminalny wzbudził wiele pozytywnych opinii odbiorców telewizyjnych i istotnie był zaskoczeniem, a zarazem ciekawym eksperymentem w 2015 roku. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej?

Serial to dziesięć odcinków, a każdy z nich opowiada zupełnie odmienną zagadkę kryminalną, prowadzoną przez Kazimierza Procha. Co więcej, prowadzone sprawy przez prokuratora przypominają właśnie te, które często znajdujemy na pierwszych stronach gazet – pełne sprzeczności, tajemnic i przede wszystkim blasków fleszy. Nie tylko to przykuwa jednak wzrok – podczas seansu możecie dowiedzieć się jak wygląda praca przy sprawie zabójstw, zaginięcia, niewyjaśnionych okoliczności śmierci człowieka. Dodatkowo będziecie mogli przyjrzeć się pracy patologa Ewy Sidleckiej (Magdalena Cielecka) czy chociażby cierpliwości techników policyjnych. „Prokurator” to trzymająca w napięciu układanka puzzli Kazimierza Procha, który przy pomocy policjanta Kielaka, stara się rozwiązywać najbardziej mroczne i zawiłe zagadki morderstw w stolicy. Każdy z odcinków opowiada o konkretnym śledztwie: napotkanych problemach w trakcie jego prowadzenia, nieoczekiwanych zwrotach akcji, nieszczęśliwych wypadkach czy mrożących krew w żyłach opowieściach. Czy prokurator Proch ma coś przed nami do ukrycia? Jak potoczą się losy komisarza Kielaka? Czy zdoła odbudować relacje z żoną i dziećmi?

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie – reżyser wykorzystuje tło takich miejsc jak: muzea, teatry, banki czy parki. Każdy z nas w pewnym stopniu je kojarzy – dlatego też losy poszczególnych ludzi opowiedzianych w danym odcinku, ogląda się ze wstrzymaniem oddechu. Niezapomniana dawka emocji, idealna gra aktorska i niepretensjonalne zagadki kryminalne sprawią, że z niecierpliwością będziecie oczekiwali na kolejny sezon „Prokuratora”. Na pochwałę zasługują również fenomenalne zdjęcia i muzyka, których nie sposób pominąć. Dopasowane „zaplecze” do każdej sytuacji sprawia, że wszystko to o czym opowiada serial staje się bardziej wiarygodne. Jaką tajemnice skrywa Kazimierz Proch? Czy powrót przykrych wspomnień z przeszłości w jakiś sposób będzie rzutowało na jego karierę? Sami musicie się o tym przekonać, gorąco zachęcam do obejrzenia.
OBSADA SERIALU „PROKURATOR”
1. Prokurator Kazimierz Proch – Jacek Koman
2. Witek Kielak – Wojciech Zieliński
3. Patolog Ewa Sidlecka – Magdalena Cielecka 
4. Janina Chorko – Dorota Kolak
5. Młody, technik policyjny – Cezary Kosiński  
6. Dziadek, technik policyjny – Janusz Michałowski 
602075.2
602071_1.2