Kalendarium maj 2015Przyszła długo wyczekiwana wiosna… Co prawda prognozy pogodowe na tegoroczną majówkę nie są szczególnie zachęcające, ale to nie pogoda jest najważniejsza – to, co sprawia, ze dobrze się czujemy, wypoczywamy i śmiejemy się beztrosko, to odpowiednie towarzystwo. Niech zatem maj będzie miesiącem spędzania wspólnie czasu z rodziną i przyjaciółmi – a będzie wiele okazji do różnego rodzaju eskapad. Zobaczcie sami:

03.05. – Tarabajanie detektywistyczne w księgarni-kawiarni Tarabuk – WARSZAWA

Jeśli marzycie o podróże w detektywistyczny świat, koniecznie i przeżyć ze swoim dzieckiem ciekawe przygody w świecie książek zapraszamy na „Tarabajanie detektywistyczne”. Przeczytany zostanie fragment książki, a dzieci wezmą udział teście na spostrzegawczość i wyruszą na poszukiwanie skarbu.

Szczegóły znajdziesz na stronie Tarabuk

06.05. – Spotkanie z Barbarą Gruszką-Zych – KATOWICE

Spotkanie z poetką, reporterką, dziennikarką i zdobywczynią Nagrody  im. Ks. Jana Twardowskiego odbędzie się w Miejskim Domu Kultury „KOSZUTKA” w Katowicach. Całe spotkanie poprowadzi Barbara Surmanowa.

Wszystkie szczegóły są na stronie Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” 

10.05. – Zioła z królewskiej apteki – wycieczka przyrodnicza – WILANÓW

To świetna alternatywa do niedzielnego rodzinnego spaceru. Podczas wycieczki będzie można dowiedzieć się, jakie zioła uprawiano w ogrodach pałacu w Wilanowie ze względu na ich lecznicze właściwości za czasów króla Jana III. Program adresowany jest szczególnie do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, jednak zapraszamy także lubiące spacerować przedszkolaki.

Więcej na stronie Pałacu w Wilanowie

10.05 – Fiesta Latina! Czarny Kot – WROCŁAW

Impreza w gorących latynoskich rytmach pozwoli poczuć powiew zbliżających się wakacji! Salsa, bachata, reageton, kizomba i… doborowe towarzystwo optymistycznych ludzi, bo czyż taka muzyka nie nastraja optymistycznie?

Szczegóły są na stronie wydarzenia na Facebooku

12-14.05. – 9. Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu – WARSZAWA

To już 9. edycja międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniom fundraisingu – w tym roku tematem przewodnim będzie „Obudźmy potęgę darczyńców”.

Goście specjalni 9. MKF to Kay Sprinkel Grace (Kanada) oraz Shai Ben Mordechai (Israel). Wśród prelegentów znajdą się również Jerzy Mika (Polska), Robert Kawałko (Polska), Marcin Supranowicz (Polska) i wielu innych.

Więcej na stronie Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu

13.05 – W Klubie Audiobooka o książkach Jo Nesbo – WROCŁAW

To idealna propozycja dla fanów tego pisarza i autora światowej klasy kryminałów. Głównym tematem dyskusji będzie jedna z książek o komisarzu Harrym Holem. Jeśli lubisz wejść w świat książkowych bohaterów, nie może Cię zabraknąć!

Więcej znajdziesz na stronie Dolnośląskiej biblioteki Publicznej 

16.05. – Noc Muzeów – CAŁA POLSKA

Coroczna impreza, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. W tę niezwykłą noc muzea są dostępne dla wszystkich, ale nie tylko muzea: to również mnóstwo instytucji kulturalnych – sprawdźcie koniecznie które z nich otworzą się w Noc Muzeów w Waszej okolicy.

 Zapraszamy na fanpage wydarzenia

17.05 – Kochanie na kredyt – Spektakl „KLIMAKTERIUM 2 czyli menopauzy szał” – ZIELONA GÓRA

Proponowany spektakl to niesamowita dawka humoru. Aktorzy w nietypowy i komiczny sposób przedstawią codzienne czynności, przyjemności, nałogi i inne problemy. Zapraszamy do Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda.

Więcej informacji jest na stronie spektaklu

20.05 – XI Odsłona Music Open Mic w Klubie Harenda – WARSZAWA

Jeżeli czujesz, że masz talent muzyczny, to doskonała okazja, żeby go zaprezentować. Wystarczy, że przyniesiesz swój podkład i instrument, a dostaniesz czas na pokazanie swoich możliwości. Wydarzenie poprowadzi Zuzia Kłosińska.

Przeczytaj więcej na stronie Klubu Harenda

23.05. – Recital Hanny Banaszak – KATOWICE

Hanna Banaszak to wokalistka, której nie można odmówić talentu i wszechstronności, ponadto nie zaprzestaje zaskakiwać publiczność. Wciąż się rozwija artystycznie i bardzo ambitnie podchodzi do swoich recitali. Jednocześnie niechętnie wraca do swoich piosenek ze starszego repertuaru. Podczas tego występu będą jej towarzyszyć: Jacek Szwaj (fortepian), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Krzysztof Przybyłowicz (perkusja) oraz Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne).

Więcej o tym wydarzeniu na stronie Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek

30.05 – Dni otwarte Promu Wolin – SZCZECIN

Tę propozycję kierujemy podróżnikom i wielbicielom morskich wypraw. Unity Line ma zamiar świętować swoje dwudziestolecie. Z tej okazji będą otwarte pokłady promu Wolin. Wejdź i zobacz pokład wewnętrzny i zewnętrzne, a może zechcesz pojawić się na mostku kapitańskim? Poza tym w programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia przeczytasz na stronie Echo Szczecin

Naszym czytelnikom życzymy udanego weekendu majowego!