Chociaż zima za oknem w pełni, nie brakuje nam pomysłów, by zachęcić Was do wyjścia z domu. Zapoznajcie się z naszymi propozycjami na luty. Szeroki przekrój inspiracji każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie!
22.01 – 21.02 –„Metamorfozy realności2014.” Wystawa – WROCŁAW
Wystawa jest otwarta w Domku Romańskim i już chociażby z tego względu, warto się na nią wybrać. Obiekt pochodzi z XIII wieku będąc pierwotnie rezydencją zakonu cysterek. Wśród ekspozycji „Metamorfozy realności”, można zobaczyć prace wielu artystów, którzy poprzez swoje fotografie pokazują własne relacje z otaczającą rzeczywistością.
Więcej informacji na stronie Dolnośląskiego Centrum Fotografii – „Domek Romański”
30.01.-18.02. – wystawa „Jedni z wielu” w ramach kampanii społecznej dot. romskiej mniejszości narodowej – TARNÓW
„Jedni z wielu” to społeczna kampania mająca na celu zmianę nastawienia Polaków do mniejszości romskiej. Wystawa pokazuje Romów, którzy osiągnęli sukces. Na przedstawianych zdjęciach pojawia się barwna tradycja, głęboko zakorzeniona tożsamość i tak odmienne postrzeganie świata niż reszty Polaków, bo nie zapominajmy, że choć Romowie mają odrębną kulturę, nadal pozostają Polakami.
Więcej informacji na stronie „Co jest grane”
01.02. – „Naga prawda o klasyce” – Waldemar Malicki klasycznie, z humorem, na fortepianie i nie tylko – OŚWIĘCIM
Muzyka poważna może stanowić ukojenie dla duszy, jest wzruszająca, piękna i pociągająca. Wszystkie jej aspekty będą ukazane w Oświęcimski Centrum Kultury przez Waldemara Malickiego. Podczas koncertu muzyka poważna zostanie pokazana także w nowym świetle, który nie pozostanie bez reakcji odbiorców.
Więcej informacji na stronie Oświęcimskiego Centrum Kultury
01.02. – „Atlas nowoczesności” – oprowadzenie kuratorskie Jarosława Suchana – spacer po wystawie – ŁÓDŹ
Wszystkich fanów sztuki i epoki nowoczesnej bez zwątpienia zainteresuje to wydarzenie. Wystawa skupia się wokół kultury XX i XXI wieku. Wprowadzi w nastrój refleksji nad postępem i zmianą stylu życia na przełomie lat. Narratorem spaceru po wystawie będzie Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki.
Więcej informacji na stronie Muzeum Sztuki
01.02. oraz 15.02. – wracają wieczorki taneczne w ARTzonie! – KRAKÓW
Wszystkich wielbicieli tańców przy muzyce na żywo, chcemy zaprosić na niedzielne wieczorki taneczne w karnawałowych rytmach do ARTzona w Krakowie. Zabawy odbywać się będą w nowej, wyremontowanej sali.
Więcej informacji na stronie Ośrodka Kultury
2-3.02. – Zamojska Grupa Fotograficzna: warsztaty fotograficzne dla młodzieży – ZAMOŚĆ
Fotografia uwiecznia najbardziej niezwykłe chwile dnia codziennego, często pomijane w rutynie i gonitwie obowiązków. Wszystkich fascynatów tej sztuki zapraszamy na warsztaty, na których będzie można dopracować swój warsztat i pokazać swoje spojrzenie na świat. Wystarczy wziąć swój aparat i laptop.
Więcej informacji na stronie Zamojskiego Domu Kultury
08.02 – „Lunch o północy”, Filharmonia Zielonogórska im. T. Bairda – ZIELONA GÓRA
„Lunch o północy” to najnowsza sztuka Jakuba Przebindowskiego, która jest próbą przyjrzenia się temu, co bawi, intryguje i podnieca. Rocznica ślubu, znajomości z portali internetowych, zwroty akcji i opowieści o związkach, seksie, miłości i marzeniach skrywanych w podświadomości. Jeśli potrzebujecie dużej dawki humoru – to jest to, czego Wam trzeba!
Więcej informacji na stronie „Strefa imprez”
10-13.02 – Śląskie Warsztaty Artystyczne – KATOWICE
Już niebawem w klubie „Katofonia” rozpoczną się warsztaty artystyczne. To doskonała nauka śpiewu, emisji i ustawienia głosu oraz nauki ruchu scenicznego. Udział jest bezpłatny, a całość poprowadzą znani muzycy oraz pedagodzy uczelni artystycznych.
Więcej informacji na stronie „Portalu społeczności klubowej”
12.02 – Kabaret Moralnego Niepokoju – „Jerzyk dzisiaj nie pije” – WARSZAWA
„Jerzyk dzisiaj nie pije” to najnowszy program grupy kabaretowej. Jest zbiorem piosenek i skeczy, które tworzą obraz współczesnej Polski i Polaków. Tym razem tematem przewodnim jest rozwiązanie problemu, co zrobić, kiedy na imieninach żona nie pozwala mężowi napić się z kumplami.
Więcej informacji i bilety można znaleźć na stronie organizatora
15.02 – Perfect 35 – lecie „Wszystko ma swój czas” – WARSZAWA
Perfect jest zespołem, którego piosenki są nieprzerwalnie aktualne od lat. Z okazji 35-lecia istnienia legendarnej grupy, odbywa się specjalna trasa koncertowa. Wszystkich fanów zapraszamy do Centralnego Ośrodka Sportu „TORWAR”, jeszcze są wolne miejsca!
Więcej informacji na stronie zespołu Perfekt
18.02. – koncert akustyczny „Nasz Wysocki” w Klubie Harenda – WARSZAWA
„Nasz Wysocki” jest programem, który bazuje na twórczości Włodzimierza Wysockiego. Wyjątkowa interpretacja dorobku słynnego rosyjskiego barda przedstawiona w emocjonalny sposób przez znakomitych artystów. To niepowtarzalny dialog muzyczny na dwa języki: polski i rosyjski.
Więcej informacji na fanpage’u organizatora
18.02. – Koncert „…od B do Z”, czyli utwory Brela, Ciechowskiego, Kofty, Młynarskiego, Osieckiej i in. w ramach cyklu „Namuz(yk)owywanie poezji” – KRAKÓW
Proponowany koncert to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki. Szerokie spektrum stylistyczne, piosenki francuskie, krakowskie, z lat 50., 60. i wiele innych. To wszystko już niebawem na scenie Śródmiejskiego Ośrodka Kultury. Wystąpią Mateusz Bieryt i Michał Zawadzki.
Więcej informacji na stronie Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie
20.02. – spektakl „My fair lady” – POZNAŃ
“My fair lady” to musical z dużą dawką dobrego humoru. Opowiada o kwiaciarce, która poznaje profesora fonetyki angielskiej. Inspiruje go do tego, żeby przyjął zakład, wedle którego w ciągu pół roku uczyni z niej angielską damę, co niekoniecznie jest prostym zadaniem…
Więcej informacji na stronie Teatru Muzycznego
26.02 – Wnukowie Platona: idealizm grecki a mentalność rosyjska – KRAKÓW
Kultura nie jedno ma imię, a ta, która cechuje Europę Zachodnią ukształtowała się w epoce Średniowiecza pod wpływem Arystotelesa. Z kolei oddalona Ruś zalicza się do cywilizacji bizantyjskich, a jej edukacja miała charakter platoński. Tej właśnie tematyce i rozbieżnościom kulturowym poświęcony będzie wykład prowadzony przez Wasilija Szczukina w Śródmiejskim Ośrodku Kultury.
Więcej informacji na stronie organizatora Roku Kultury Rosyjskiej
To są wydarzenia, na które my zwróciłyśmy uwagę, a może jest coś co sami chcielibyście zaproponować?