Kalendarium luty 2016Jak Wam minął pierwszy miesiąc tego roku? Nadal jesteście rozpędzeni i realizujecie noworoczne postanowienia? Luty to przyjemny miesiąc – dnie robią się już coraz to dłuższe, po drodze mamy dzień zakochanych, a pod koniec miesiąca nieśmiało zaczynamy odliczać dni do wiosny. No i to najkrótszy miesiąc w roku – szybko minie, więc nie przegapcie poniższych przyjemności, które ma Wam do zaoferowania.

01.02.-04.03. – „Wyświetlenia widzenia” w Salonie Akademii – WARSZAWA

Przez cały luty oraz początek marca można w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Galerii Salon Akademii. Jeśli jeszcze nie byliście na wystawie zorganizowanej w ramach ASP, to może tym razem się wybierzecie?

Szczegółowy wykaz artystów na stronie Akademii Sztuk Pięknych.

01-19.02. – wystawa malarstwa Michała Błacha – WROCŁAW

Michał Błach to artysta malarz i projektant. Już 20 lat rozwija swoje zamiłowania w zakresie sztuk wizualnych, a ostatnio porusza się w nurcie ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Na jego wystawie znajdziecie, jak sam to określił: „Niedopowiedzenia, emocje, elementy, w których każdy może dostrzec coś innego. Zależy mi na chwilowym zahipnotyzowaniu widza, tak, by zaczął szukać w obrazie bliskich własnym emocjom kadrów”.

Więcej informacji na stronie Klubu pod kolumnami.

02.02. – Wernisaż wystawy „Magiczna Ziemia” oraz koncert zespołu Duo COLECTION MUSIC! – GDAŃSK SOBIESZEWO

Tematem wystawy jest Ukraina, a autorem obrazów jest Vasyl Netsko – mistrz ludowego rzemiosła i malarstwa, którego pasją jest również sport, w którym wielokrotnie uzyskał tytuł mistrzowski w wielu dyscyplinach. Motorem wystawy są niedawne burzliwe wydarzenia na Ukrainie, a motywem przewodnim jest zaszczepienie nadziei na lepszą przyszłość. Wernisaż wystawy uświetni koncert zespołu Duo Colection Music – duet Volodymyra Bilokur – wokalisty i gitarzysty – oraz Marianny Banias – skrzypaczki.

Więcej o wydarzeniu na stronie Wyspy Skarbów.

04.02. – Atom String Quartet & Andrzej Smolik | LAB 5: El-silence – SZCZECIN

Andrzej Smolik to jeden z czołowych polskich producentów muzycznych – współpracował m. in. z Kasią Nosowską, Arturem Rojkiem czy Robertem Gawlińskim z zespołu Wilki. Atom String Quartet to polski kwartet smyczkowy grający jazz – co ciekawe, inspirują ich rytmy latynoskie, irlandzki oraz polski folklor. To już brzmi dobrze…

Więcej informacji na stronie szczecińskiej filharmonii.

05-07.02. – 22. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe – Karnawałowe prezenty u „Siemaszkowej” – RZESZÓW

To 22. RSK – będzie bal karnawałowy z szampanem do rana, będzie kulig z ogniskiem, będzie nawet koncert jazzowy przy winie…

Szczegółowy program na stronie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

06.02. – Symphonica – muzyka metalowa w symfonicznym wydaniu – RZESZÓW

Na pewno słyszeliście symfoniczne covery takich metalowych artystów jak Metalica, Nirvana czy Pearl Jam, Apocalyptica, Nightwish. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Ostrowska.

Więcej informacji na stronie Symphonica.

12.02. – Polska Noc Kabaretowa – CAŁA POLSKA

12 lutego rozpocznie się Polska Noc Kabaretowa – występy będą się odbywać w całej Polsce aż do listopada. Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Nowaki, Kabaret K2, W lutym przewidziane jest 9 występów: w Dąbrowie Górniczej, Wałbrzychu, Zgorzelcu, Łodzi, Warszawie, Zabrzu, Koszalinie, Gdańsku i Bydgoszczy.

Szczegółowy program na stronie Polskiej Nocy Kabaretowej.

13.02. – walentynkowy koncert – KATOWICE

To wydarzenie to skupisko różnych zespołów, którzy w katowickim spodku wykonają takie miłosne utwory, jak „You’re a woman, I’m a man”, „Pretty Young Girl”, czy „Never Ending Story”.

Więcej informacji na stronie Spodku.

28.02. – „Tropem Wilczym” – bieg pamięci żołnierzom wyklętym – WARSZAWA

Co roku żołnierzom wyklętym poświęca się wiele uwagi – wiel artystów i ludzi kultury angażuje się w te wydarzenia. Jeśli jednak lubicie biegać i chcecie właśnie w taki sposób oddać im cześć, to bieg „Tropem Wilczym” jest świetną ku temu okazją. To już 4 edycja tego wydarzenia organizowanego przez Fundację Wolność i Demokrację. Bieg odbędzie się w Parku Skaryszewskim – zabytkowym warszawskim parku krajobrazowym.

Więcej o biegu na stronie wydarzenia.

A Wy jak zamierzacie spędzić ten miesiąc? Macie jakieś konkretne plany?