kalendariumGrudzień obfituje w wiele wydarzeń nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia, ale nie tylko. Sprawdźcie, które z nich zwróciły naszą uwagę. Być może staną się inspiracją dla Was, dzięki czemu zapewnicie sobie i bliskim dużą dawkę pozytywnych emocji!

1.12. – „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego – WROCŁAW

„Dziadek do orzechów” idealnie wprowadza w świąteczny nastrój i jest jednym z największych dzieł Czajkowskiego. Już w najbliższym czasie wrocławska opera przeniesie gości za sprawą baletu w magiczny świat. Atrakcyjna forma muzyczna i duża różnorodność tańców. Balet jest w dwóch aktach, a w uwerturze są dwa tematy – wesoły i skoczny marsz dzieci oraz liryczny, śpiewny temat Klary. Bajkowa scenografia i wymyślne kostiumy rozbudzą wyobraźnię widzów w każdym wieku.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie Opery Wrocławskiej

6.12. – „Piotr Rubik. Mikołajkowa karuzela z marzeniami” – WROCŁAW

To kolejna propozycja typowo świąteczna. Mikołajki zorganizowane w Hali Stulecia będą wyjątkowe i nastrojowe. Tancerze, soliści, chór dziecięcy, orkiestra. Narratorem będzie Cezary Pazura. Szukacie zastrzyku pozytywnej energii i świątecznego klimatu? Piotr Rubik Wam to zagwarantuje!

Szczegóły znajdziecie na stronie Agencji Koncertowej Royal Concert 

6.12. – „Koncert Muzyki Filmowej – John Williams” – GDAŃSK/SOPOT

ERGO ARENA zaprasza wszystkich na koncert muzyczny, podczas którego po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć rozbudowaną suitę z „Gwiezdnych Wojen” Johna Williamsa. Oprócz tego w repertuarze pojawiają się suity z „Listy Schindlera”, „Szeregowca Ryana”, marsz z „Supermana”, temat z „Parku Jurajskiego” i motyw z filmu „Szczęki”. To prawdziwa uczta dla kinomaniaków kochających muzykę!

Więcej na stronie ERGO ARENA

10.12. – „Czechow żartuje.” Teatr 6. piętro – WARSZAWA

Tym razem wydarzenie dla tych, którzy szukają inspiracji na spędzenie czasu w teatrze. W ciągu jednego wieczoru, widzowie będą mogli zapoznać się z kombinacją i połączeniem wszystkich jednoaktówek Antoniego Czechowa. Spektakl jest autorstwa Eugeniusza Korina. Na scenie zobaczyć będzie można Annę Dereszowską, Wojciecha Malajkata i Andrzeja Grabowskiego, którzy wcielą się w kilka postaci, które przepełnia życie i namiętności.

Szczegóły znajdują się na stronie Teatru 6. Piętro

10.12. – „Kopciuszek ON ICE” – Katowice

Niesamowite widowisko, zapierające dech w piersiach, które spodoba się wszystkim! Ponadczasowa opowieść w nietypowej odsłonie. Macie okazję zobaczyć wyjątkowy spektakl, który zachwycił Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Niemcy i Szwajcarię. Łyżwiarze prezentują spektakularne figury, sztuczki cyrkowe i akrobacje. Bajkowe kostiumy, tafla lodu i widownia – to robi wrażenie!

Więcej znajdziecie na stronie Eventim.pl 

12-13.12. – Jarmark Bożonarodzeniowy – SZCZECIN

Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. Czego możecie się spodziewać? Koncertów, spektakli, gier, odwiedzin elfów, kina i przede wszystkim dobrej zabawy! Prawdziwą atrakcją będzie zagroda reniferów, które co roku pomagają Św. Mikołajowi w rozwożeniu prezentów. Do tego piękna karuzela wenecka, świąteczne stragany, skrzynka na listy wysyłane do Św. Mikołaja i liczne smakołyki. To idealne miejsce na rodzinne spędzanie czasu!

Więcej na temat wydarzenia jest na stronie Zamku Książąt Pomorskich 

10-13.12. – CAVALIADA – POZNAŃ

CAVALIADA Tour jest jedynym organizowanym w naszym kraju cyklem zawodów jeździeckich autoryzowanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką. Wszyscy fani koni i jeździectwa mogą brać udział w tym wydarzeniu w trzech miastach Polski. Już w najbliższym czasie to jeździeckie show będzie w Poznaniu.

Więcej na ten temat przeczytanie na stronie CAVALIADII 

11-13.12. – Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych – POZNAŃ

To targi, które dedykowane są publiczności spragnionej obcowania ze sztuką i rękodziełem, a także chcącej poznać tajniki pracy utalentowanych artystów. Szeroki zakres tematyczny sprawi, że każdy znajdzie coś, co szczególnie go zainteresuje. Malarstwo, fotografia, rzeźbiarstwo, sztuka ludowa – to wszystko w jednym miejscu!

Więcej znajdziecie na stronie festiwalu 

17.12. – 17.01. – EVIVA L’ARTE! NIECH ŻYJE SZTUKA! – WARSZAWA/BELGRAD

Tym razem parę słów na temat wystawy, którą mamy przyjemność objąć patronatem. „Eviva l’arte! Niech żyje sztuka!” to połączenie sztuk wizualnych i literatury: „wewnętrznych inspiracji”, artystów z Polski i Serbii. W trakcie wystawy wykorzystane są środki właściwe różnym dziedzinom sztuki i stwarza ona wspólną wizualno-literacką, polsko-serbską przestrzeń artystyczną. Jedenastu artystów poruszy temat: wolności w sztuce, jej granic (czy jakieś istnieją?), swobody wypowiedzi. W imieniu naszym i artystów serdecznie zapraszamy!

Więcej na stronie wydarzenia 

18.12. – „Herbatka z Przyborą” – KRAKÓW

Na wydarzenie zaprasza CK Rotunda, w programie koncertu pojawi się wspólne śpiewanie, taniec i stand up w stylu Przybory, a także wiele innych atrakcji. Na scenie pojawią się Fair Play Crew, Karol Kopiec, Terasa Drozda i inni. Jeśli macie ochotę na muzyczna ucztę, w innej odsłonie, ta impreza jest dla Was idealna!

Więcej na stronie CK Rotunda

19.12. – „Rodzinny Poranek Teatralny” Starochorzowski Dom Kultury – CHORZÓW

W ramach Programu Działań Teatralnych przybliżona będzie baśń H. Ch. Andersena – „Księżniczka na ziarnku grochu”. Nietuzinkowa adaptacja, lalki Jacka Zuzańskiego, pełen humoru i głębokich emocji scenariusz, to doskonała propozycja dla najmłodszych. Po spektaklu będą odbywały się rodzinne warsztaty artystyczne. Brzmi zachęcająco?

Więcej na stronie Starochorzowskiego Domu Kultury 

19-20.12 – Targi Yard Sale – WARSZAWA

W jednym miejscu łączona będzie moda, muzyka, sztuka, design, kreatywna gastronomia, sport i muzyka. Przez dwa dni w Pałacu Kultury i Nauki pojawią się najciekawsi polscy projektanci mody i designu. Ponad 400 wystawców i tysiące niespotykanych na co dzień produktów – musicie tam być!

Więcej znajdziecie na stronie targów

20.12. – „Straszny Dwór” Opera Bałtycka – GDAŃSK

„Straszny dwór” to już operowa klasyka, wobec której nie można przejść obojętnie. W zbliżającym się miesiącu, premierę będzie miała kolejna odsłona tego dzieła. Nostalgia, sarmacja, sny o potędze i narodowa duma… Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji, żeby je poznać, powinniście zagłębić się w repertuar Opery Bałtyckiej.

Szczegóły są na stronie Opery Bałtyckiej 

27.12. „PIXAR in concert” Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej – WARSZAWA

To wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki z najpopularniejszych animowanych produkcji ostatnich lat. Macie sentyment do rytmów z takich bajek jak „Toy Story”, „Potwory i spółka”, „Odlot”, „Ratatuj”, „Gdzie jest nemo?”, „Merida Waleczna”, czy „Auta”? Nie może Was zabraknąć! Kultowe animacje na kinowym ekranie i muzyka grana na żywo przez Polską Orkiestrę Radiową, to świetna kombinacja.

Więcej znajdziecie na stronie Koncertfilmowy.pl

27.12. – „Szalone nożyczki” Teatr Im. Jana Kochanowskiego – OPOLE

„Szalone nożyczki” to jeden z brodwayowskich hitów, które od ponad  dwudziestu lat nie schodzą z afiszy na całym świecie. O czym jest ta ponadczasowa sztuka? Jest komedią kryminalną z niespodzianką w tle. Opolski salon fryzjerski, słynna pianistka, która nad nim mieszka, zbrodnia, podejrzani, policjanci i narzędzie zbrodni… To pierwsze interaktywne przedstawienie w Teatrze w Opolu, którym przebieg akcji i znalezienie winnego jest zależne od publiczności. To świetna zabawa, w której warto wziąć udział więcej razy!

Szczegóły znajdziecie na stronie Teatru Im. Jana Kochanowskiego

Jak widać, jest w czym wybierać, a wydarzeń grudniowych jest wiele więcej. Dlatego życzymy Wam udanej zabawy i przyjemnie spędzonego czasu z bliskimi!