Zawsze po burzy wychodzi słońce, swoim ciepłem ogrzewa i napawa spokojem, wysusza łzy z policzków i niesie zapowiedź nowego, często lepszego dnia. Czy Kindze, głównej bohaterce nowej powieści Magdaleny Kołosowskiej zatytułowanej Słońce za horyzontem również rozgoni ciemne chmury? 

Wspomniana, główna bohaterka powieści Słońce za horyzontem to młoda, spełniona zawodowo kobieta. Kinga jest dziennikarką i kocha to co robi, ma męża i ustabilizowane życie. Do spełnienia ostatniego z najważniejszych marzeń brakuje jej jedynie dziecka. Kiedy wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze, by poukładać ostatnie z puzzli jej życiowej układanki, wszystko rozsypuje się w drobny mak. Przychodzi ciężki czas dla bohaterki przepełniony mnóstwem rozczarowań, żalu i uświadomienia sobie, że dotychczasowe zbudowane życie chwieje się na wątłych fundamentach. Czy kogoś kogo znamy od lat i wydaje nam się, że wiemy o nim wszystko nagle może okazać się zupełnie obcym człowiekiem?

Pierwszy tom

Słońce za horyzontem jest pozycją rozpoczynającą trylogię Lepsze jutro. Autorka opiera swoją fabułę na codziennych i bardzo realnych sytuacjach, które mogą dotknąć każdego z nas, dlatego też czytając tę historię wytwarza się wrażenie bliskości z bohaterami książki. Mimowolnie z każdą kolejną stroną zaczyna się kibicować Kindze. Serdecznie polecam tę bardzo życiową powieść każdej kobiecie, bowiem książka podkreśla siłę kobiet i ich wolę walki, której może pozazdrościć niejeden mężczyzna ;)


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu: