DSCN3385Rachel Brathen w świecie wirtualnym jest znana jako Yoga_Girl – takim pseudonimem posługuje się chociażby na Instagramie, gdzie obserwuje ją prawie 2 miliony osób z całego świata. W moje ręce trafiła jej książka – wcześniej nie wiedziałam o istnieniu Rachel. Czy warto było ją poznać?

Rachel Brathen to młoda kobieta o dość burzliwej przeszłości – jako nastolatka była alkoholiczką, nałogową imprezowiczką i nie mogła znaleźć swojej drogi. Jej zrozpaczona matka wysłała ją w końcu na wyjazd medytacyjny – to właśnie medytacja odmieniła życie Rachel i pomogła poukładać swoje życie. Zwykle ludzie zaczynają od fizycznego aspektu, czyli jogi, a dopiero później zagłębiają się w warstwę duchową, ale w przypadku Rachel przebiegło to na odwrót. Jeździła po świecie, zarabiając dorywczo, często miała problemy finansowe, dużo medytowała, ile tylko mogła i ile potrzebowała. Kiedy teraz patrzy się na tą piękną i roześmianą dziewczynę na zdjęciach na jej profilach społecznościowych, aż trudno uwierzyć, jak jej życie wyglądało jakiś czas temu.

Yoga Girl w swojej książce dzieli się z czytelnikami opowieścią o swoim życiu – o wszystkich trudnych przejściach i upokarzających doświadczeniach, nawet tych, których z pewnością się wstydzi i chciałaby o nich zapomnieć. To uświadamia, że każdy człowiek, nie ważne jak nisko upadł, może się pozbierać i odnaleźć swoją drogę. W książce, oprócz osobistej historii Rachel, znajdziecie też mnóstwo inspirujących afirmacji, filozoficznych pytań, merytorycznych wskazówek dotyczących pracy nad oddechem, medytacji, przepisy na ulubione potrawy autorki, moje ulubione „refleksje pełne miłości”, sekwencje jogi, a także masę wspaniałych fotografii.

Książka Rachel to bardzo inspirująca propozycja czytelnicza – nie tylko dla osób mocno zagubionych życiowo. Cenna życiowa lekcja, którą dzieli się autorka przydać się może w zasadzie każdemu.

Cała książka jest wydana bardzo efektownie – Wydawnictwo Kobiece postarało się, aby książka była bardzo apetyczna wizualnie. Załączam dla Was kilka zdjęć (poniżej). Trzymać taką książkę w rękach to czysta przyjemność, a kiedy połączycie to z treścią, to lektura „Yoga Girl” pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia. Serdecznie polecam.

Za egzemplarz recenzencki bardzo dziękujemy Wydawnictwu Kobiecemu:

Wydawnictwo_Kobiece

DSCN3385

DSCN3386

DSCN3387

DSCN3389

DSCN3390

DSCN3393

DSCN3394

DSCN3396

DSCN3398