Gdy pierwszy raz zobaczyłam tę książkę pomyślałam sobie: „Ot, kolejny poradnik w modnym nurcie slow life”. I zupełnie o niej zapomniałam, a później widziałam ją dosłownie wszędzie i pomyślałam, że muszę się przełamać i po nią sięgnąć. Dowiedzieć się, o co tyle „szumu”. I wiecie co? Bardzo się cieszę, że zmieniłam zdanie.

Nie jest to typowy poradnik, jakich mamy zatrzęsienie na rynku wydawniczym. To raczej książka o tym, jak w nadmiarze spraw znaleźć czas na to, co jest dla nas NAPRAWDĘ ważne.  Jak budować prawdziwe relacje i zakończyć toksyczne. Jak ograniczyć to, co pochłania naszą uwagę, by skupić się na tym, co daje nam najwięcej satysfakcji.

 

Celebruj życie

Poradnik ten został podzielony na przemyślane, krótkie rozdziały, po których można odłożyć książkę i zastanowić się nad tym, co przed chwilą przeczytaliśmy. Wszytkie informacje i porady przekazywane są w bardzo przystępny w odbiorze sposób. W książce wiele rozdziałów związanych jest  z esencjalizmem, który odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu Agnieszki Krzyżanowskiej. Ci, którzy nie mieli do tej pory doczynienia z tym nurtem, mają niepowtarzalną okazję, by poznać jego założenia i znaleźć w nim coś dla siebie. Autorka nie daje gotowych rozwiazań. Daje narzędzia – jeśli dobrze z nich skorzystamy, będziemy bardziej zadowoleni z życia.

 

Czasem wymagamy od siebie tak wiele
i projektujemy swoje życie według oczekiwań innych.

 

Żyć uważniej

Książka „Prosto i uważnie na co dzień” jest wynikiem życiowej lekcji, którą Autorka odrobiła celująco, wynikiem doświadczeń, które nabyła, przemyśleń, które doprowadziły ją do miejsca, w którym jest. Bez stresu, bez wypełnionego po brzegi zadaniami kalendarza, bez pogoni za dobrami materialnymi, a z szacunkiem do siebie samej i czasem dla najbliższych i dla siebie.

Można mieć wszystko. Natychmiast. Oprócz dwóch rzeczy.
Zadowolenia z siebie i udanych relacji z bliskimi.
Aby to osiągnąć, potrzeba wysiłku, pracy, powrotu do wewnątrz.
Jeszcze nikt nie wymyślił aplikacji do poprawiania życia i samozadowolenia.

 

Poradnik ten wycisza wewnętrznie i dodaje wiary w to, że życie w zgodzie ze sobą jest możliwe we współczesnym, zabieganym świecie. Szata graficzna tej książki z pewnością zachwyci każdego estetę i miłośnika dobrego stylu.

 Kim jest autorka?

Agnieszka Krzyżanowska – prowadzi rozpoznawalnego w sieci bloga Agnes on the cloud, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem w odkrywaniu życia w zgodzie ze sobą. Pokazuje, jak żyć prosto i uważnie na co dzień, bez pośpiechu. Woli słuchać, niż mówić. Jest absolwentką filologii polskiej we Wrocławiu, ma też doktorat z filozofii. Pracuje jako doradca zawodowy.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: