maxresdefaultLubicie klasyczne intrygi w powieściach kryminalnych? Macie ochotę na chwilę przenieść się do antycznej Grecji? Zdecydowanie sięgnijcie więc po powieść Joe Alexa, „Zmącony spokój Pani Labiryntu”, czytaną przez Wiktora Zborowskiego.

Karolinie Beacon udało się zakończyć tłumaczenie kreteńskiego papirusu. Odkryty dokument mówi o,znajdującej się na wyspie Keros, świątyni Pani Labiryntu, Atany. Odnalezienie tego obiektu byłoby archeologicznym odkryciem na skalę światową. Młoda archeolog wraz ze swoim zespołem postanawia wyruszyć na poszukiwania tajemniczej świątyni. W wyprawie, przyjaciółce, postanawia towarzyszyć Joe Alex. Po przyjeździe na wyspę grupa archeologów zabiera się do jej eksploracji. Niestety, jednego z członków ekipy, dosięga klątwa Pani Labiryntu. Wg Joe Alexa nie jest to jednak żadne nadprzyrodzone zjawisko a fakt. Zamordowany został człowiek, a naruszenie spokoju bogini, wydaje się być wyłącznie odwróceniem uwagi od rzeczywistego motywu. Joe Alex musi odnaleźć zabójcę, żywego człowieka, pośród niewielu osób znajdujących się na tej tajemniczej wyspie.

Historia, części z Was, może być znana. W końcu Joe Alex, a właściwie piszący pod tym pseudonimem, nieżyjący już Maciej Słomczyński, to po prostu klasyka polskiego kryminału. „Zmącony spokój Pani Labiryntu” jest jedną z dziewięciu powieści o przygodach detektywa i pisarza, Joe Alexa. Oprócz znakomitego wątku kryminalnego, autor zafundował czytelnikom mnóstwo opisów zawierających historyczne i geograficzne informacje na temat Krety, a także sporo wiedzy na temat samych badań archeologicznych.

Jednak nie tylko o znakomitą historię i klasyczną intrygę tu chodzi, a o głos, który ją nam opowiada. Bo czy może być ktoś lepszy do czytania tej ciekawej, wciągającej i intrygującej powieści, niż Wiktor Zborowski? Jego głos idealnie pasuje do tej (i również innych, w których bohaterem jest Joe Alex) historii. Chyba nikt, tak jak właśnie ten aktor, nie potrafi głosem oddać emocji zawartych w książce. Słuchanie tego audiobooku to po prostu przyjemność.

Znakomita historia, idealny lektor, więcej chcieć nie trzeba. Przekonajcie się sami, odsłuchując fragmentu książki.

Za audiobook dziękujemy

logoaudio

logo story