1„Piękny nieznajomy” to druga część powieści tej samej autorki, o dość podobnym tytule – „Piękny drań”.  Akcja toczy się w Nowym Jorku – mieście, które uznawane jest przez wielu jako droga do wolności i ucieczki przed problemami z przeszłości. Główna bohaterka – Sara, przeżywa trudne i burzliwe rozstanie ze znanym w jej otoczeniu politykiem, który wielokrotnie zdradzał ją i oszukiwał. Chcąc wyleczyć złamane serce, decyduje się przeprowadzić do swoich przyjaciół – Chloe i Ryana (bohaterów pierwszej części) oraz podjąć pracę na nowym, odpowiedzialnym stanowisku dyrektora finansowego.  

Tam, w zupełnie niespodziewanych okolicznościach poznaje przystojnego biznesmena Maxa Stellę, który po namiętnej i przypadkowej nocy w klubie, na stałe zagości w jej życiu. „Piękny nieznajomy” o niezwykła opowieść o poszukiwaniu drogi do odnalezienia swojego ja, odkryciu własnych upodobań i uświadomieniu sobie, jak intrygujące i wyzwolone może być nasze życie.

Choć jest to książka o sporym zabarwieniu erotycznym – czyta się ją w bardzo przyjemny i lekki sposób. Nie brakuje w niej pikantnych i szalonych opisów przygód, jakie spotykają głównych bohaterów. Jest to jednak wszystko idealnie wpasowane w cały klimat książki, przez co nie mogłam oderwać się od niej, aż do ostatniej strony. Książka ta, strona po stronie wciąga czytelnika w intrygujący świat, pełen burzliwych uczuć i odkrywania swoich fantazji.

Osobiście uważam, że jest to jedna z najlepszych książek, jakie miałam przyjemność przeczytać w ostatnim czasie. Niezwykle lekka i przyjemna fabuła, opisana w bardzo przystępny sposób pozwala wczuć się w sytuację głównych bohaterów i razem z nimi przeżywać wszystkie wzloty i upadki. W całej tej książce przewija się podświadomie jedno pytanie – czym tak naprawdę jest miłość? Jedynie fizyczną relacją pomiędzy dwojgiem ludzi? Czy czymś zupełnie innym, o czym główni bohaterowie przekonają się dopiero na samym końcu…?

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu Zysk i S-ka:

logo-zysk