Oto przed Wami, otwarta na oścież niczym bramy Asgardu, staje „Niezwykła historia Marvel Comics”. Jesteście gotowi na niezwykłą podróż w czasie?

Witam w latach dwudziestych, bo tu właśnie zaczyna się historia Marvel Comics. Przejdziemy w tej książce przez prawie sto lat niesamowitych historii i wypowiedzi twórców wszystkich postaci, jakie powstały w zagrodzie Marvela. Co prawda nie jest to lekka lektura, gdyż ma swoje rozmiary (całe 503 strony) i twardą oprawę, to trzeba przyznać, że zawiera same ciekawostki, wypowiedzi autorów, rysowników wydawców i właścicieli oraz wszystkich osób, które wniosły coś od siebie do niesamowitego uniwersum Marvela. Razem z nimi przejdziemy przez wzloty i upadki jednego z największych zjawisk popkultury XX wieku.

Jak mówi tytuł, historia Marvel Comics jest naprawdę niezwykła i inspirująca, bo jak inaczej określić losy wydawnictwa, które upadało niezliczoną ilość razy, tylko po to, aby za chwilę podnieść się i odnieść jeszcze większy sukces.

Szczerze polecam tę książkę wszystkim, absolutnie wszystkim. Jest to podręcznik historii Marvel Comics, który wwierca się w umysł czytającego i zostawia po sobie ślad. Ślad, który naprawdę zostanie z nami na długo i jednocześnie wywołuje jeszcze większy szacunek do wszystkich twórców naszych herosów.

Ze względu na wydanie w twardej oprawie, znakomicie nadaje się na prezent. Jeśli więc macie w swoim otoczeniu fana Marvela i jego komiksów, konieczni powinniście sprawić mu tę książkę w prezencie.

Kupić tę książkę czy nie? Otóż jeśli jesteś, choć w połowie tak zafascynowany Marvelem i całym światem komiksowych herosów jak ja, to na pewno dowiesz się tu wszystkiego, co interesujące i ważne. Polecam gorąco.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu