fashion-book-zaprojektuj-wlasna-kolekcje-b-iext25194758Nowy Rok zapewne u Was stanowi „czystą kartkę”  – niewątpliwie pozamykaliśmy pewne rozdziały życia, wzbogaciliśmy je o nowe doznania i bagaże doświadczeń. Nadszedł jednak czas na intensywne plany i aktywne działanie, które zapowiada bardzo pracowity czas. Jak umiejętnie podjąć własną inicjatywę, spróbować czegoś nowego i odnaleźć pasję? Mam na to dla Was niesamowitą propozycję autorstwa Marie Vendittelli oraz Sophie Griotto pt.: „Fashion Book”. Jestem pewna, że po tej dawce pomysłów i praktycznych wskazówek – odnajdziecie dotąd skrywane talenty i zastrzyk pozytywnej energii do realizacji wyznaczonych celów. No to co, ruszamy? 

Marie Vendittelli to jedna z najbardziej lubianych i cenionych projektantek, która od ponad dwudziestu lat z zamiłowaniem tworzy nowe kolekcje ubrań, wprowadzając je z rozmachem na rynek mody. Co więcej, wkłada w swoje prace i modele pełnię szyku, elegancji, ale także prostoty. Jej sukces niewątpliwie można przypisać temu, że kocha swoją pracę i na każdym kroku stara się to udowodnić. Druga z autorek – Sophie Griotto to znana ilustratorka, która zachwyca swoimi inspiracjami wykwintne domy mody, indywidualne marki i szanowanych projektantów jak Dior czy Clarnis. Swój talent do ilustratorstwa uzupełnia bezwarunkowym oddaniem dla wciąż zmieniających się trendów. Pracowała także dla czasopisma ELLE, które posiada zawrotne grono czytelniczek na całym świecie. Jak sami możecie zauważyć, książkę kreują ambitne i pracowite kobiety, które odnalazły coś co je we dwie połączyło – pasję do świata mody.

„Fashion book” to podręcznik, który zawiera rady dla początkujących w świecie wystylizowanych ubiorów, gamy różnorodnych kolorów, nietypowych tkanin i stylów. Książka skłania do ćwiczeń i praktyki – na jej stronach możecie znaleźć chociażby sposoby modelowania sylwetki, rysów twarzy czy pozycji. Co więcej, oprócz praktyki znalazło się również miejsce na teoretyczne wskazówki, dotyczące łączenia kolorów, tworzenia ich gam oraz odcieni. Znajdziecie tam ponadto krótkie informacje odnośnie najbardziej znanych projektantów – ich wzloty, ale także i upadki. Myślicie, że droga na szczyt kariery w świecie mody jest prosta? Nic bardziej mylnego! Książka jednak sprawi, że zaczniesz orientować się w podstawowych zasadach stylu, doboru odpowiednich ubrań do sylwetki oraz łączenia barw, które wreszcie zaczną wyrażać Ciebie.

Z każdą kolejną stroną zaczniesz sama modelować swój własny styl, wybierzesz odpowiednie tkaniny, materiały na wymarzoną kreację, ale także i jej krój oraz kolor. Będziesz w stanie uświetnić swój pomysł, dobierając dodatki: biżuterię, torebkę czy buty. „Fashion book” to propozycja, która pozwoli Ci zacząć coś nowego i wreszcie zaprojektować własne pomysły. Jesteś ciekawa jak ubierały się największe gwiazdy filmowe sprzed kilkudziesięciu lat? A może chcesz się dowiedzieć, jaka jest recepta na to, aby zostać ikoną mody? Jeśli odpowiedziałaś na któreś z tych pytań twierdząco, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. W tej książce znajdziesz przede wszystkim pomysły rozbudzające Twoją kreatywność, liczne ćwiczenia pozwalające na rozwijanie Twoich talentów oraz techniki rysunkowe uczące projektowania.  Gorąco polecam każdemu kto poszukuje w życiu inspiracji i chce spróbować czegoś nowego. „Fashion book” to nie tylko poradnik, ale także i nietypowy informator w którym odnajdziecie wszystko co stanowi dużą część świata mody.


DSC01683DSC01686

DSC01689DSC01699

DSC01693DSC01696

DSC01691DSC01702

DSC01705


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy:

Wydawnictwo-IUVI