Pierwszy tom bestsellerowej serii fantasy dla młodzieży nareszcie w Polsce! Nie mogłam się doczekać tej książki, a gdy już do mnie dotarła „pochłonęłam” ją błyskawicznie. To znakomite połączenie nastolenich uniesień z mroczą fabułą i tajemniczą wyspą, na której cienie żyją własnym życiem…

Po tajemniczej śmierci matki Piper i jej młodszy brat TJ trafiają do rodzinnego domu swojej matki. Opiekę nad nimi sprawuje ich babcia, której nie mieli okazji dotąd poznać, gdyż ich matka wiele lat temu przestała utrzymywać z nią kontakty i nigdy nie wróciła na wyspę. Piper, jak na zbuntowaną nastolatkę przystało, nie zamierzała podporządkować się woli babci bez walki. Zwłaszcza gdy okazało się, że babcia mieszka w willi, jest nieprzyzwoicie bogata a cała wyspa jest jej własnością. Podczas kolacji w klubie Piper  spotkała przystojnego Zane’a Huntera, dzięki któremu pobyt na wyspie miał się okazać całkiem znośny. Dziewczyna nie przypuszczała, że nowo poznany chłopak skrywa przed nią niejeden mroczny sekret a jej życie dzięki tej znajomości i pobycie na wyspie, zmieni się na zawsze…

Rodzinny sekret

Piper, jak na nastolatkę przystało, nie zastanawiała się nad przeszłością i pochodzeniem swojej rodziny. Żyła w przekonaniu, że jest zwykłą nastolatką i niczym nie różni się od swoich rówieśników. Tymczasem już od pierwszych dni w Raven Hollow dziewczyna czuła się inna. Miała wrażenie, że wszyscy mieszkańcy wyspy coś przed nią ukrywają, a w willi babci aż roi się od tajemnic. Z każdym upływającym dniem Piper coraz bardziej czuła dziwną atmosferę panującą w Raven Hollow. Ma wrażenie, że wszyscy na wyspie dobrze się znają i nie mówią jej wszystkiego. Gdy do tego dochodzą ożywające na jej oczach tatuaże już wie, że w Raven Hollow nie jest zwykłą wyspą…

I właśnie wtedy zdałam sobie sprawę, że balansuję na granicy szaleństwa. Przeprowadzka do Raven Manor była kroplą przepełniającą czarę goryczy. W tym miejscu, w tym domu było coś, przed czym moja mama uciekła i nigdy nie wróciła, a ja chciałam wiedzieć dlaczego. Musiała mieć bardzo ważny powód, skoro odcięła się od rodzinnego domu i matki… Tylko jaki?

Po ramionach przebiegł mi dreszcz.

Tajemnice. W tym domu aż się od nich roiło. 

Życie jak z filmu?

Piper za punkt honoru stawia sobie bliższe poznanie Zane’a. Nie wiadomo jednak dlaczego, jest do niej wrogo nastawiony od samego początku, mimo że zupełnie jej nie zna. Mimo to, kiedy na wyspie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a Piper grozi niebezpieczeństwo, to właśnie Zane ją chroni. Chłopak też stopniowo pokazuje drugą twarz i odkrywa przed Piper tajemnice Raven Hollow.

Nie chcę za wiele zdradzić, żeby nie odebrać Wam przyjemności z lektury i odkrywania, o co chodzi w tej całej historii. Powiem tylko, że nie jest to zwykła opowieść o nastoletniej miłości, lecz przemyślana historia z ważnym paranormalnym wątkiem. Czytałam już wiele książek o wampirach, wilkołakach i innych nadprzyrodzonych istotach, ale z postaciami, które zostały umieszczone w tej książce nie miałam jeszcze do czynienia. Plus za świeżość spojrzenia na temat. Bardzo podobał mi się również humor, zarówno ten sytuacyjny, jak i slowny. Dialogi i utarczki słowne między dwójką głównych bohaterów niekiedy doprowadzały mnie do łez. Ich relacja to nie modne ostatnio hate-love, ale coś więcej, co sprawia, że kibicuje się tej dwójce i zaczyna wierzyć w przeznaczenie. 

Kim jest Piper? Co przed nią ukrywa Zane? Kto i dlaczego chce zabić Piper? Kiedy babcia dziewczyny zdecyduje się z nią szczerze porozmawiać i wszystko wyjaśnić? I czy nie będzie wtedy za późno?

„Biały Kruk” to pierwszy tom serii Raven, w której wątki paranormalne łączą się z romansem i tajemnicami! To idealna propozycja dla fanów książek, takich Akademia Wampirów czy Dary Anioła, ale też dla osób, które nie lubią „czystej fantasy” (do których i ja się zaliczam). No i ta okładka, w której zakochałam się absolutnie od pierwszej chwili. Idealnie oddaje nastrój i charakter książki. Tak właśnie wyobrażam sobie Piper i Raven Hollow.  W Białym Kruku świat normalny i świat paranormalny zostały idealnie wymieszane i zbalansowane, tworząc wciągającą i pełną magii historię.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy: