damien

damien„Damien” i „Alannah” to ostatnie tomy serii Bracia Slater, które opowiadają historię każdego z braci. Co czeka na Was tym razem?

Alannah Ryder zawsze cierpiała w milczeniu. Czasem cisza stawała się tak ogłuszająca, że doprowadzała ją niemal do szaleństwa. Kiedyś zamarzyła o przygodzie, o czymś innym niż zwykłe życie, które wiodła. Marzenie, którym był przystojny uwodziciel, odwróciło się przeciwko niej i sprawiło, że Alannah kompletnie się załamała.alannah

Damien Slater był przyczyną wszystkich nieszczęść w życiu ukochanych osób. Decyzja, którą podjął, gdy miał zaledwie piętnaście lat, zniszczyła życie jego braci i nie mógł zrobić nic, aby to zmienić. Najboleśniejsze było to, że zrujnował życie jedynej kobiety, która pragnęła zostać z nim dłużej niż jedną noc. Ta myśl nieomal zniszczyła też jego. Chwilowa ucieczka pomogła mu się uleczyć, ale jego powrót do Irlandii wywołał jeszcze większy ból Alannah. Czy pojawi się między nimi iskra, która na nowo wznieci ogień w ich sercach?

Co słychać u Slaterów?

Od mojego poprzedniego spotkania ze Slaterami minęło niemal dziewięć miesięcy. Brakowało mi ich bardziej, niż myślałam. Szczególnie że Damien był tym najbardziej tajemniczym, który tak naprawdę przez całą serię pojawiał się najmniej. Częściej był wspominany lub pojawiał się epizodycznie w rozmowie telefonicznej. Nieco więcej mogliście się o nim dowiedzieć z „Branny”. Ale dopiero teraz zabawa się zaczyna.

Zastanawialiście się, dlaczego Damien wyjechał? Co działo się z nim w tym czasie? Jak wyglądały jego relacje z Alannah i dlaczego po jego wyjeździe z Irlandii dziewczyna była na niego śmiertelnie obrażona? Na te wszystkie pytania, a także i wiele innych, poznacie w końcu odpowiedź. Nie zabrakło interesującego zwrotu akcji (takiego pomysłu raczej się nie spodziewacie), który ogromnie namiesza w życiu Alannah i Damiena, poważnie nadwyrężając zaufanie dziewczyny wobec jej przyjaciół.

Historia Damiena nie skupia się wyłącznie na nim samym oraz Alannah, jego drugiej połówce, która jest narratorem całej historii. Oczywiście oni są tu podstawą, jednak dużo miejsca zajmują pozostali bracia, ich żony, narzeczone oraz dzieci. Tych ostatnich, najmłodszych Slaterów, na tym świecie już się trochę pojawiło, a kolejne są w drodze.

„Alannah”, czyli …

„Alannah” to uzupełnienie „Damiena”. Licząca ponad sto sześćdziesiąt stron nowelka, przedstawiająca wydarzenia mające miejsce pół roku po ostatniej scenie z „Damiena”. Nie będę rozpisywać się na temat tego, co w niej znajdziecie, bo stanowiłoby to jeden wielki spoiler. Dlatego napiszę Wam tylko, że jest idealnym dopełnieniem historii nie tylko białowłosego bliźniaka, ale również pozostałych braci i ich kobiet.

Pomimo że „Damien” i „Alannah” to ostatnie tomy opowiadające o braciach, to nie jest to koniec serii. Być może doczekamy się wydania pozostałych tomów, w tym między innymi „Brothers” – historii przedstawiającej całą piątkę braci Slater oraz ich rodziny, kilka lat po ostatnich wydarzeniach.


Za egzemplarze do recenzji dziękujemy wydawnictwu

Damien 

Alannah