W księgarniach jest już dostępny drugi tom serii “Utracone Córki” Sorai Lane. “Córka z Kuby” zabierze Was w podróż do gorącej, tętniącej życiem Hawany z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Powieść Lane pozwoli Wam poznać również współczesną odsłonę niezwykłej, barwnej stolicy Kuby oraz fragment jej burzliwej historii. Zanurzycie się w egzotycznych smakach i zapachach kubańskiej kuchni. Czeka Was spacer po słynnym nadmorskim bulwarze Malecón. Podejrzycie codzienne życie mieszkańców Hawany.
Podobnie jak w przypadku pierwszej części cyklu – “Córki z Włoch” – fabuła kolejnej opiera się na odkrywaniu tajemnicy swojego pochodzenia. Główna bohaterka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, kim była biologiczna matka jej babci i dlaczego oddała córkę do adopcji. Jedyne tropy to szkic pewnego herbu rodowego oraz wizytówka zagadkowego Christophera Duttona…
Esmeralda i Claudia
Rezydencja barona cukrowego Julio Diaza
Hawana, Kuba
1950
Kiedy wchodziły do salonu, Esmeralda trzymała pod rękę siostrę, Marię. Służąca chwilę wcześniej przybiegła na górę i powiadomiła je, że mają gościa i muszą natychmiast zejść na dół. Nie było to czymś wyjątkowym. Ojciec lubił chwalić się córkami. Były jego dumą i radością. Dawniej, kiedy żyła matka, rodzice zabawiali gości sami; wystarczyło, że dziewczyny wpadały na chwilę, żeby się przywitać. Teraz jednak ojciec wolał mieć córki u boku. Nic nie sprawiało mu większej przyjemności niż patrzenie, jak się uśmiechają i rozmawiają z jego partnerami biznesowymi i przyjaciółmi. Cały się rozpromieniał, gdy tylko wchodziły do pokoju, był najszczęśliwszy na świecie, kiedy mu towarzyszyły. (…)
Londyn
Współcześnie
Claudia nastawiła głośno muzykę. Z pędzlem w dłoni wzięła się za biały parapet. Odnawiała mieszkanie od pół roku, starając się tchnąć nowe życie w staroświeckie wnętrze, i zostało jej już tylko kilka dni do końca robót. (…)
To było już drugie mieszkanie w Chelsea, które odnawiała w tym roku. Uwielbiała wszystko, co się z tym wiązało. Projektowanie, malowanie, stylizację… To zajęcie tak bardzo różniło się od jej poprzedniej pracy, a jednak przynosiło satysfakcję, jakiej nigdy nie dawało jej to, co robiła wcześniej.*
Lato w Hawanie
Co Claudia, była pracownica londyńskiej korporacji, może mieć wspólnego z Esmeraldą, córką cukrowego potentata z Kuby? Tego dowiecie się pod koniec książki. Po drodze zobaczycie wyjątkowe miejsca i spotkacie wspaniałych ludzi. Nie zabraknie także wątków romantycznych.
Jeśli nie macie w tym roku żadnych planów wakacyjnych, a marzy Wam się daleka podróż, sięgnijcie po “Córkę z Kuby”.
* Wszystkie cytaty pochodzą z recenzowanej książki (przekład: Anna Esden-Tempska).
Za książkę do recenzji dziękujemy: