Pewnie większość z Was, jako dzieci lubiła patrzeć w gwiazdy i wyszukiwać różne mniej lub bardziej znane konstelacje. Teraz możecie położyć się pod nocnym niebem wraz ze swoimi dziećmi, wiedząc co na nim widzicie.

„Co widzimy w gwiazdach” to idealny ilustrowany przewodnik po nocnym niebie, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Znajdziecie tu informacje o poszczególnych gwiazdozbiorach, a jest ich opisane około dziewięćdziesięciu, w tym wszystkie znaki zodiaku. Dowiecie się wielu ciekawostek na temat Drogi Mlecznej. Pośród informacji o Księżycu znajdziecie m.in. opis jego faz, ciekawostki z nim związane, morza na nim się znajdujące czy nazwy różnych pełni. Podobnie opisane jest Słońce oraz planety znajdujące się w Układzie Słoneczym. Nie zabrakło tu również informacji na temat planetoid, komet i meteorów oraz ciekawostek na temat programów badających przestrzeń kosmiczną.

Ogromnym plusem tej książki, jest jej wydanie. Twarda oprawa, grubszy, kredowy papier zapewniają solidność temu przewodnikowi. Wspaniałe, bardzo czytelne ilustracje wyjaśnią nam i naszym dzieciom chyba najbardziej zawiłe i skomplikowane pojęcia.

Ta książka to nie tylko fascynujący przewodnik po nocnym niebie. To także zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii. Ale nie tylko. Autorka zabiera nas w niezwykła podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia konkretnych gwiazdozbiorów. To bardzo przystępne wprowadzenie w tajemnice kosmosu, z którego coś dla siebie wyciągną ci najmłodsi, nieco starsi, jak i ich rodzice czy nawet dziadkowie.

To idealna propozycja zarówno dla tych, którzy nocnym niebem już się interesują, jak i tych, dla których może to być początek wspaniałej, nocnej przygody.


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy