Tematyka dzisiejszego konkursu odbiega od tego, o czym było kilka poprzednich. Też będą się w nim pojawiały uczucia, ale nie do drugiej osoby, a do… ojczyzny. Wszystko dlatego, że do wygrania jest książka, która opisuje powojenną emigrację Polaków.

emigranci1
Do wygrania będzie książka biograficzna Stefana Tadeusza Meissnera, „Emigranci. Wyzwania wolności”. Autor był jednym z walczących w Powstaniu Warszawskim. Ranny, przeżył niewolę, następnie trafił do korpusu generała Andersa. W swojej pierwszej książce „Krzyknęli „Wolność!”” opisywał okres wojny i przeżycia z nią związane. „Emigranci. Wyzwania wolności” to jego dalsze losy. Jego i tysięcy Polaków zmuszonych do życia z dala od ojczyzny. Stefan Meissner opowiada o tym, co się z nim działo po zakończeniu wojny, o studiach w Londynie, pobycie i pracy w Kanadzie i Brazylii. Nie brakuje także spostrzeżeń na temat powojennej Polski, które nasuwały mu się podczas wielokrotnych wizyt w ojczyźnie. Więcej na jej temat znajdziecie w recenzji.

emigranci2

emigranci3

Pytanie konkursowe brzmi:

Na obczyźnie – czego Ci brakuje najbardziej?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Na Wasze odpowiedzi czekamy od 26 lutego do 11 marca.

Nagrody:
3 x książka Stefana Tadeusza Meissnera, „Emigranci. Wyzwania wolności” wraz z audiobookiem „Krzyknęli „Wolność!”
Fundatorem nagród jest Instytut Wydawniczy Erica

ERICA-logoJPG

emigranci