Wracamy na polską wieś z XIX wieku. W dzisiejszym konkursie do wygrania będą egzemplarze powieści Moniki Rzepieli, ufundowane przez Wydawnictwo Szara Godzina. Zapraszamy do udziału.

Fragment recenzji: W trakcie lektury „Dworu w Czartorowiczach” Moniki Rzepieli od razu polubiłam główne bohaterki powieści, Ewę i jej kuzynkę Igę. Młode dziewczęta, ich pierwsze miłości i wkraczanie w dorosłość. Autorka pokazała rok z ich życia, jednocześnie obrazując tradycje polskiej wsi z XIX wieku. Spod pióra tej pisarki wyszła kolejna książka z udziałem znanych już bohaterek – „Dwór w Czartorowiczach. Nowe pokolenie”. Punktem wyjściowym w drugim tomie Sagi Polskiej są wydarzenia z poprzedniej książki, czyli ślub Ewy. Lekturę rozpoczynamy od poranku po nocy poślubnej. Ponownie spotykamy rodziców nowożeńców i obserwujemy ich aktualną sytuację. Pojawia się także kontrowersyjna kuzynka męża Ewy. Całą recenzję znajdziecie tutaj.

By wygrać książkę odpowiedzcie na poniższe pytanie:

Opisz warty uwagi staropolski zwyczaj, który niestety zanika.

Odpowiedź należy opublikować pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie wyłącznie od 25 kwietnia do 9 maja 2018 roku.

Nagrody:

3x książka „Dwór w Czartorowiczach” Moniki Rzepieli

Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Szara Godzina.

Koszt wysyłki pokrywa zwycięzca.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ