konkurs-syntetyczneMoże w ramach urozmaicenia jesiennej lektury, mielibyście ochotę sięgnąć po poezję? W konkursie, który dzisiaj rozpoczynamy, do wygrania będą tomiki poezji Joanny Guzik zatytułowane „Syntetyczne pole kwiatów”. Bierzecie udział?

Kilka słów o tomiku: „Joanna Guzik umiejętnie demaskuje mankamenty życia, pozbywając się zarówno tych małych jak i dużych kłamstewek dobrze nam znanych z autopsji. Dlaczego? Zaledwie kilka słów spisanych na kartce białego papieru – pokazują niebywałą siłę prostoty i szczerości opisu otoczenia, które wcale nie koloryzują rzeczywistości. Syntetyczne pole kwiatów to niebanalna propozycja czytelnicza, w szczególności ze względu na współczesny przekaz, który subtelnie zrywa z ułudą oraz mówi stanowcze „NIE” dla braku ostrości w ukazywaniu codzienności człowieka. Poetka rozprawia się raz na zawsze z iluzją wynikającą z wyboru mniejszego zła i skłania odbiorcę do przeżywania emocji właśnie takimi jakie są naprawdę. W swoich wierszach pokazuje czarno na białym, że w życiu każdego z nas najważniejszą rzeczą i misją jest możność przeżywania uczuć: zarówno tych dobrych jak i złych, bez owijania w bawełnę.” Pełną recenzję znajdziecie na naszej stronie.

Ponieważ konkurs został zorganizowany z myślą o fanach poezji, pytanie konkursowe także jej dotyczy:

Jaki wiersz i dlaczego polecasz na jesień? 

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 14 do 28 października 2016 roku.

Nagrody:

3 x książka „Syntetyczne pole kwiatów” Joanny Guzik

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Papierowy Motyl

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logo-papierowy-nowe

syntetyczne-pole