konkurspax

W dzisiejszym konkursie zmieniamy troszkę literaturę. Do wygrania będzie książka „Pax” Sary Pennypacker. Chociaż jest kwalifikowana do literatury dziecięcej, jest odpowiednia także dla dorosłych. Kto ma ochotę o nią zawalczyć?

Fragment recenzji: „Książka opisuje przyjaźń, tęsknotę i wojnę, ale nie w takim tradycyjnym ujęciu. Opowiada o tym, jakie są jej skutki i jak cierpią ci, którzy nawet nie zbliżają się do linii frontu. Jak odbija się to na najsłabszych i najmniejszych. Lektura gwarantuje wiele wzruszeń i pozytywnych emocji, ale też smutku, żalu i cierpienia. Jest bardzo refleksyjna i teraz, kiedy już skończyłam czytać, wiem, że nie podsunęłabym jej młodszym dzieciom mimo ładnych ilustracji i lisa, który jest jednym z dwóch głównych bohaterów.  „Pax” to nie tylko interesująca powieść, to książka z głębszym przesłaniem i jej lekturę polecam wszystkim. To jedno z ponadczasowych dzieł literackich, które nie pozostają bez echa jeszcze długo po zamknięciu książki.” Więcej znajdziecie na naszej stronie.

Ponieważ przenosimy się do świata literatury dziecięcej, pytanie konkursowe brzmi następująco:

Książka z dzieciństwa, do której chętnie wracasz? 

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 14 do 28 grudnia 2016 roku.

Nagrody:

1x książka „Pax” Sary Pennypacker

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo IUVI.

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logo_iuvi

pax_banner_560x500