pan_zaba_plakat-_b1-1Już jutro do polskich kin wejdzie film dla całej rodziny – „Pan Żaba”. Jak łatwo się domyślić, głównym bohaterem będzie żaba, ale nie byle jaka… Co byście zrobili, gdybyście byli uczniami podstawówki i nagle dowiedzielibyście się, że Wasz nauczyciel czasem zamienia się w żabę?

Akcja tej holenderskiej produkcji rozgrywa się w małej miejscowości. W tle mamy dużo zieleni, łąk i pól. Główna bohaterka, Sita, jest uczennicą szkoły podstawowej i zrobiła fantastyczną prezentacją o żabach. Dziewczynka włożyła wiele wysiłku w przygotowania, a tymczasem jej nauczyciel, Pan Frans, nie tylko nie docenia jej trudu, ale nagle, w trakcie trwania wywodu Sity, wręcz wybiega z klasy. Rezolutna uczennica wie, że coś jest nie w porządku i postanawia przeprowadzić śledztwo…

W obronie żabiego nauczyciela

Wkrótce cała klasa wie, że podczas rozmów o żabach, ich nauczyciel zmienia się w jedną z nich i trzeba nakarmić go muchami. Pech chce, że jego przemiany stają się częstsze po tym, jak do szkoły przychodzi nowy dyrektor z surowymi zasadami… Sita usiłuje porozmawiać z mamą, która jest weterynarzem, ale jak łatwo się domyślić, kobieta nie wierzy w to, że człowiek może zamienić się w żabę. Zajęta swoimi obowiązkami nie dostrzega zmartwień córki.

Dziewczynka i jej koledzy bardzo szybko pojmują, jak działają prawa natury i wiedzą, że muszą chronić swojego żabiego nauczyciela. Ale dlaczego tak się dzieje, że Pan Frans zamienia się w żabę? I czy może czuć się spokojnie wśród szkolnych murów?

Dla widzów w każdym wieku

„Pan Żaba” to bez dwóch zdań film lekki i przyjemny w odbiorze. Spodoba się nie tylko dzieciom, ale też ich rodzicom. Mnie osobiście wciągnął bardzo! Jest dużo przygód, zwierząt, natury i dziecięcego postrzegania świata. Do tego sielankowa wiejska sceneria i aż chce się powrócić do dzieciństwa. Nie brakuje także wielu zabawnych sytuacji, ale tych opisywać nie będę, aby nie zepsuć Wam niespodzianki. W każdym razie, jeżeli będziecie szukali filmu familijnego, ten tytuł mogę polecić z czystym sumieniem. Na koniec, dla zachęty zamieszczam zwiastun i kilka zdjęć.


Film objęłyśmy patronatem medialnym dzięki współpracy z:

kakczorowska_9346

pan-zaba1

pan-zaba2

pan-zaba3

pan-zaba4

pan-zaba5