Czytanie dziecku przed snem, już od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na kształtowanie się jego charakteru, a także wyobraźni. Ponadto regularne spędzanie wspólnego czasu wzmacnia więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem. A co, jeśli dziecko nie chce kłaść się spać? Jest zbyt aktywne w porze wieczornej? Albo nie interesują go tylko mówione historyjki? Z pomocą rodzicom przychodzi seria książeczek dla najmłodszych Krok po kroku. 

Zasypianka to pierwsza z książek serii Krok po kroku autorstwa Urszuli Kozłowskiej. Książka jest krótką, rymowaną bajeczką o kilku owieczkach z kolorowymi ilustracjami. Zdecydowanie przypadnie do gustu zarówno małym dziewczynkom, jak i chłopczykom.

Zaśnij kochanie, na dworze nocka,
już ci się kleją zmęczone oczka.
Nie chcesz bajeczki ni kołysanki?
Może policzysz ze mną baranki?

Książka składa się z 16 sztywno stronicowych kart, które ułatwiają dziecku ich przewracanie. Dzięki tej książce dziecko znacznie szybciej wyciszy się przed snem zagłębiając w wierszowaną historyjkę o owieczkach. Ponadto dzięki kolorowym ilustracjom Agnieszki Matz, dziecko zacznie rozwijać swoja wyobraźnię. Seria Krok po kroku zdecydowanie sprawdzi się jako prezent dla dzieci już od pierwszego roku życia.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu: