EMI i Tajny Klub Superdziewczyn – Wielka Księga Przygód 2 to drugi z kolei tom przygód paczki przyjaciół do której należą: Emi, Flora, Faustyna i Aniela, a także jeden nad wyraz przemądrzały, lecz sympatyczny Franek. 

Agnieszka Mielch, autorka przygód Emi i jej przyjaciół, w każdej swojej książce porusza ważny temat dla dorastających dzieci. Tym razem podkreśla wagę przyjaźni w życiu każdej małej dziewczynki.

Przyjaźń poddana próbie

Wraz z dorastaniem bohaterów Tajnego Klubu Superdziewczyn zmieniają się przygody, które ich spotkają. Codzienne obowiązki, coraz więcej zajęć w szkole ograniczają ilość wolnego czasu, a tym samym ilość spotkań członków klubu. Coraz nowsze zajęcia sportowe wprowadzane przez Panią Tyczkę i rozwijanie nowych zainteresowań nie sprzyjają kontynuacji działalności klubu. Ponadto w szkole pojawia się nowa uczennica – Zosia, która trochę namiesza w obecnych relacjach członków Tajnego Klubu Superdziewczyn. Nierozłączne dotąd koleżanki – Emi i Aniela staną przed dużym wyzwaniem, bowiem będą musiały obronić swoją przyjaźń.

W klasie nadal zażarcie dyskutowano.
– Założę się, że nowa ma jakieś megamodne imię – mówił Michał. – Może Amelia?
– Albo przeciwnie – zasugerowała Julia. – Może nazywa się tak dziwnie jak moja kuzynka. Wyobraźcie sobie, że ma na imię Dryzelda!
– Kaszana – potwierdził Michał. – Nie znam nikogo o podobnym imieniu.
Cała klasa zachichotała, ale najgłośniej śmiali się chłopcy. Rzeczywiście imię Gryzelda brzmiało dość obco, ale według mnie właśnie dlatego było łatwe do zapamiętania.
– Więc nowa ma na imię Kaszana? – rzucił ktoś głośno.
Wszyscy wybuchliśmy nieopanowanym gromkim śmiechem. W zamieszaniu nikt z nas nie zauważył, że nowa jest już w klasie. Zorientowaliśmy się dopiero wtedy, kiedy usłyszeliśmy, jak pani przywołuje nas do porządku.

Seria warta kolekcjonowania

Wielka Księga Przygód 2 jest interesującą lekturą dla młodszych czytelników. Cała seria o Emi i jej przyjaciołach wciąga dzieci bez reszty. W każdym zaś tomie autorka porusza ważny temat przewodni, tym razem była nim rola przyjaźni. Całą książkę urozmaiciły czarno – białe  ilustracje w wykonaniu Magdaleny Babińskiej. Autorka napisała historię o Emi prostym, wciągającym językiem i zawarła ją w krótkich rozdziałach. Szybka akcja i ciekawe przygody zachęcają dzieci do sięgnięcia po kolejne tomy tej serii.
Pozycja warta posiadania w domowej biblioteczce najmłodszych.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu: