Będąc dzieckiem uwielbiałam oglądać i czytać książki kolorowe, w twardej oprawie i takie, z których mogłam się czegoś nauczyć. Do takich książek zalicza się „Jak to działa? Ciało człowieka” Katarzyny Piętki i Joanny Kończak, z przepięknymi ilustracjami Nikoli Kucharskiej

Mała Klara jest ciekawa otaczającego ją świata. Wszystko ją interesuje i zadaje milion pytań. Chce zrozumieć, jak funkcjonuje człowiek, by w przyszłości zostać lekarzem albo pielęgniarką. W nauce pomaga jej dziadek, który cierpliwie i w przystępny sposób wyjaśnia jej funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

A dlaczego…?

Dlaczego jesteśmy podobni do naszych rodziców? Czy naprawdę człowiek kurczy się na starość? Skąd wiemy, co jest zdrowe, a co nie?  Co chroni nas przed chorobami? To tylko kilka z trudnych pytań zadawanych przez Klarę. Wy też chcecie poznać na nie odpowiedzi?

Ilustrowana encyklopedia ciała ludzkiego

„Jak to działa? Ciało ludzkie” to pięknie wydana encyklopedia wiedzy o ludzkim ciele. Zawiera przystosowane do wieku dziecka i opisane etapy ludzkiego życia, zmysły, funkcjonowanie poszczególnych układów. Opisane zostały również procesy żucia, trawienia i wydalania. Co ważne, książka nie dotyczy wyłącznie ludzkiego ciała. Ukazuje też dzieciom szpital oraz przychodnię lekarską, dzięki czemu maluchy mogą chociaż trochę oswoić się z tymi mało sympatycznymi miejscami. Wszystko zostało szczegółowo opisane i zilustrowane. Na końcu książki, w ramach ciekawostki zostały ukazane przykładowe zawody dla pasjonatów medycyny oraz inspirujące osoby związane z medycyną, np. Zbigniew Religa. Osobiście jestem wielką fanką ilustracji Nikoli Kucharskiej. Cieszę się, że ta zdolna młoda polska ilustratorka się rozwija i ma możliwość ilustrowania różnorodnych książek. Ma talent, a jej rysunki zawsze nadają książce wiele walorów estetycznych. Kolorowe obrazki zachęcają nie tylko dzieci, ale też i dorosłych do sięgnięcia po książki. 

zdjęcia pochodzą ze strony internetowej  Nikoli Kucharskiej


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: