Kalendarium – Wrzesień 2014.

kalendarium wrzesień 2014Pomimo tego, że kończy się czas błogiego letniego wypoczynku, a za oknem widać pierwsze oznaki jesieni, nie jesteśmy skazani na nudę i siedzenie w domu. Zapoznaj się z naszymi propozycjami na nadchodzący miesiąc. Być może znajdziesz coś dla siebie?

01.09. – w 75. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej koncert pt. „Panny Wyklęte.”(Radomsko)

„Panny Wyklęte” jest muzycznym projektem Fundacji Niepodległości, która chce w ten sposób oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Darka Melojna wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers zapraszają to obudzenia polskiej historii śpiewem, szeptem i krzykiem, którymi wyrażane będą historie Wyklętych widziane oczami żon, czy matek.

Szczegóły znajdują się na stronie:
http://www.mdkradomsko.pl/news/01-09-maleo-reggae-rockers-kasia-kowalska-lilu-mona-i-inni-w-koncercie-panny-wyklete

01.09. – inauguracja IV sezonu Funk&Jazz Jam Session w Klubie Harenda (Warszawa)

Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się inauguracja IV Sezonu coponiedziałkowego Funk&Jazz Jam Session w Klubie Harenda. Organizatorzy zapraszają wszystkich instrumentalistów, wokalistów jazzowych i funkowych oraz miłośników muzyki.

Szczegółowe informacje pod adresem:
http://cojestgrane.pl/polska/mazowieckie/warszawa/wydarzenie/2jtm/inauguracja-4-sezonu-funk-jazz-jam-session-w-klubie-harenda/jest#&ui-state=dialog&ui-state=dialog

04.09. – Jazz pod Baranami – Jazz Band Ball Orchestra (Kraków)

To pierwsze powakacyjne spotkanie czwartkowe z jazzem. Pierwszy koncert będzie w wykonaniu Jazz Band Ball Orchestra, czyli polskiego zespołu lubiącego jazz w tradycyjnym wydaniu, grającego od lat 60-tych ubiegłego wieku.

Szczegóły są na stronie:
http://krakow.zaprasza.eu/wydarzenia/Wydarzenie.php?CalendarDate=2014-09&event_id=14907

06.09. – „40 Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Koncert Jubileuszowy” (Kraków – Nowa Huta)

Już za parę dni w Ośrodku Kultury odbędzie się czterdziesty jubileuszowy koncert, na którym nie zabraknie takich artystów, jak Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, czy Elektryczne Gitary.

Szczegółowe informacje są na stronie:
http://krakow.zaprasza.eu/wydarzenia/Wydarzenie.php?event_id=14917

06.09. – WAITS TREE/ Socha-Gołębski-Kuzianik/Kuraś/ Mile Stone Jazz Club (Kraków)

Podczas tego występu muzycy zaprezentują piosenki Toma Waits’a, znanego amerykańskiego wykonawcy. Jego utwory dotykają różnych aspektów ludzkiej egzystencji, nie raz są pełne bólu i ironii w ujęciu poetyckim.

Szczegóły są na stronie:
http://krakow.zaprasza.eu/wydarzenia/Wydarzenie.php?event_id=14909

06-07.09. – Dni otwarte w szkole tańca Salsa Kings (Gdynia, Gdańsk)

Taniec jest jedną z najpiękniejszych form wyrażania własnej osoby. Dla kogoś, kto nie jest pewny, która forma odpowiada mu najlepiej, dobrym rozwiązaniem jest przyjście na dni otwarte i wypróbowanie zajęć za darmo.

Szczegóły na stronie:
http://salsa.com.pl/dni-otwarte-6-7-wrzesnia/

07.09. – Otwarta Niedziela Artystyczna (Zacisze)

Otwarta Niedziela Artystyczna daje możliwość poznania instruktorów i planu warsztatów na nadchodzący sezon. Rodzice i dzieci będą mogły zobaczyć instruktorów „w akcji”, czyli odbędą się zajęcia plastyczne, twórcze budowanie z klocków Lego i budowanie tekturowego świata.

Wszystkie informacje na stronie:
http://www.mapakultury.pl/art,pl,kalendarz-wydarzenia-interdyscyplinarne,131994.html

07.09. – 5. Edycja warszawskich Targów Designu WZORY (Warszawa)

Kolejna już edycja WZORÓW odbędzie się w ramach Wawa Design Festiwal. W ogrodzie Muzeum Rzeźby zostaną przedstawione ekologiczne, recyklingowe i organiczne, których tworzyli młodzi artyści produkty. Pokazany zostanie dizajn do ogrodów i wnętrz, aby zwiedzający, jak najszerzej zobaczyli tematykę.

Szczegóły na stronie:
http://wzorytargi.pl/wzory-v-ekologia-ogrod-natura/

08.09. – Relacje z podróży – spotkania cykliczne w Piwnicy Pod Baranami. Klub Podróżników „Śródziemie” Relacje z podróży, reportaże i slajdowiska (Kraków)

Podczas jednego z cyklicznych spotkań, podróżnicy opowiedzą o swojej majowej wyprawie m.in. do Turcji, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu. Podróż zmieniła ich wyobrażenie o Kaukazie i z tą nową, ciekawszą wizją chcieliby się podzielić z uczestnikami spotkania.

Więcej informacji na stronie:
http://www.klubpodroznikow.com/slajdowiska/1877-za-kaukaz-po-rop-i-boto

12-14.09 – pierwsza edycja Białołęckiego Festiwalu Komediowego Zabafka (Warszawa)

W Białołęckim Ośrodku Kultury będą gościły: Teatr im. I. Witkiewicza z Zakopanego ze spektaklem „Witkacy – Appendix”, Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki z Białegostoku z „Rozkładami jazdy” i Teatr Współczesny ze Szczecina z przedstawieniem „Dobry wieczór Fogg”. Ideą wydarzenia jest zaprezentowanie repertuaru, jakiego widzowie nie znają, a królować będzie świetna komedia i dobra zabawa.

Więcej jest na stronie:
http://www.kulturalna.warszawa.pl/wydarzenia,1,120177.html?locale=pl_PL&b=1

13.09. – Carmen Funebre – widowiskowy spektakl plenerowy (Radomsko)

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na interesujące widowisko teatralne w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych. Inspiracją dla autorów przedstawienia były nasilające się konflikty na tle etnicznym i wojna w Bośni. W trakcie pracy nad przygotowaniem widowiska, członkowie zespołu mieli okazję spotkać się z uchodźcami z byłej Jugosławii. Spektakl odbędzie się na Placu 3-go Maja.

Informacje o spektaklu są na stronie:
http://www.mapakultury.pl/art,pl,kalendarz-sztuki-wizualne,132086.html

19.09. – „Pograjka Łódzka 2014” (Łódź)

Zapraszamy na cykl wykładów, warsztatów, koncertów i potańcówek z muzyką graną na żywo. Ich celem jest promocja kultury ludowej, a cała oferta warsztatowa jest związana z polską sztuką tradycyjną. W energetycznych zabawach tanecznych wezmą udział muzycy ludowi.

Szczegóły znajdują się na stronie:
http://lodz-24.pl/wydarzenie,pograjka-lodzka-2014-2.html

20.09. – bezpłatne warsztaty o zaburzeniach odżywiania (Warszawa)

Fundacja „Zobacz…JESTEM”, zaprasza mieszkańców Ursynowa na bezpłatne spotkania dotyczące zaburzeń odżywiania (bulimii, anoreksji), objawów, uzależnień współistniejących, powikłań i leczenia.

Szczegóły można znaleźć na stronie:
http://zobaczjestem.pl/nasze-projekty/ursynow-bezplatne-spotkania-dotyczace-zaburzen-odzywiania-anoreksji-bulimii-objawy-powiklania-leczenie/

20.09. – Grudziądzka Noc Muzealna (Grudziądz)

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Od ziarenka do cudeńka – poznajemy grudziądzkie spichrze”. Zwiedzający będą mogli podziwiać wystawę fotografii Tomasza Skorupki i zostanie otwarta Archeologiczna Sala Edukacyjna. Ponadto odbywać się będą liczne wykłady, zabawy edukacyjne i zwiedzanie spichlerzy z przewodnikiem. Całość rozpocznie się zbiórką o godzinie 17 pod Spichrzem nr 9.

Więcej danych jest na stronie:
http://visitkujawsko-pomorskie.pl/grudzi%C4%85dzka-noc-muzealna,178,503,7320.html

22.09. – Rękodzieło artystyczne w Teatrze Figur (Kraków)

Teatr Figur przedstawia ciekawe i nietypowe przedstawienie wykonane techniką teatru rąk, w którym dominuje ascetyka i wolna przestrzeń dla wyobraźni odbiorcy. Aktorzy nie śpiewają, nie mają rekwizytów i nie pokazują twarzy. Główną rolę grają ręce i poczucie humoru.
Szczegóły są na stronie:
http://teatrfigur.pl/spektakle/rekodzielo-artystyczne

27.09. – spektakl „Złodziej” w reżyserii Cezarego Żaka oraz w doborowej obsadzie na deskach Sceny na Bielanach (Wrocław)

Spektakl „Złodziej” jest idealny dla osób lubiących błyskotliwe żarty, świetną zabawę, brawurowe zwroty akcji i zaskakujący finał. To fantastyczny spektakl i gwiazdorska obsada: Renata Dancewicz, Iza Kuna, Cezary Żak, Rafał Królikowski, Leszek Lichota.

Szczegóły na stronie:
http://pik.wroclaw.pl/Zodziej-spektakl-w32959.html

28.09. – Street Food Festival – 4. edycja (Łódź)

W ten sposób odbędzie się tradycyjne pożegnanie lata i powitanie jesieni, które jak co roku będzie miało miejsce w niedzielę. Do Łodzi zjadą się przedstawiciele restauracji z całej Polski. To prawdziwa gratka dla smakoszy, którzy chcą skosztować smakołyków różnych regionów naszego kraju.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie:
http://lodz-24.pl/wydarzenie,lodz-street-food-festival-4-edycja.html

Serdecznie zapraszamy!