Kalendarium – sierpień 2015

Kalendarium sierpień 2015Sierpień oznacza półmetek wakacji, dlatego warto dobrze spędzić ostatnie tygodnie lata – do następnych pięknych słonecznych dni będziemy tęsknić przez długie miesiące w ciągu roku. Poniżej znajdziecie selekcję interesujących wydarzeń kulturalnych, które, mamy nadzieję, zainspirują Was do aktywnego spędzenia sierpnia.

02.08. – spotkanie z artystką Magdą Bielesz – GDAŃSK

Na pozostałościach architektonicznych Magda Bielesz umieściła wizerunki lub strzępki strojów ludowych z różnych regionów Polski i świata. Widz będzie miał okazję sfotografować się częściowo ubrany w strój ludowy – artystka oprowadzi uczestników spotkania i szczegółowo opowie o wheatpaście i swoim projekcie.

Więcej na stronie organizatora Darta.art.pl

03-16.08. – warsztaty „Dotknięci/poruszeni” – ŁÓDŹ

Warsztaty te są organizowane w ramach Lata w Teatrze – poprowadzą je artyści teatru Chorea oraz grupy Kijo, a motywem przewodnim będzie bliskość innych ludzi w naszym codziennym życiu. Zwieńczeniem warsztatów będą pokazy finałowe w dniach 15-ego i 16-ego sierpnia w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Więcej o warsztatach na stronie Art Inkubator 

06-23.08. – wystawa prac Ryszarda Gracha „Barwy” – KATOWICE

Ta wystawa to zbiór najlepszych prac z różnych dziedzi artystycznych: malarstwa, grafiki, plakatu i ilustracji. Dzieła Gracha charakteryzują się wysokim poziomem abstrakcji oraz różnorodność podejmowanych tematów, a także ogromna swoboda w posługiwaniu się kolorem jako środkiem do wyrażania artystycznego przekazu. Sztuka Ryszarda Gracha wymaga od odbiorcy pewnego skupienia oraz wyobraźni, albowiem artysta posługuje się trudnymi w odbiorze formami.

Więcej o wystawie na stronie organizatora Miasto Ogrodów

06-09.08. – Polish Bike Week – KARPACZ

To jest wydarzenie dla entuzjastów motocykli oraz wyścigów motocyklowych. Będzie integracja przy piwie, koncerty muzyczne, wycieczki motocyklowe po najpięknieszych okolicach Karpacza, wielka parada motocykli, a także IV Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe.

Więcej informacji na stronie organizatora

08-09.08. – Lato na Pergoli – TYCHY

Ten weekend to propozycja dla aktywnych: fitness i inne sportowe atrakcie, malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci, kino letnie, pokaz wykonywania słodyczy oraz cała masa innych rozrywek – z całą pewnością nie będzie czasu na nudę.

Więcej o wydarzeniu na stronie Hali Stulecia

08-15.08. – 49. Festiwal im. Jana Kiepury – KRYNICA ZDRÓJ

8 dni festiwalu zapowiada się naprawdę znakomicie – 8 głównych koncertów, spektakle: „I have a dream” Gliwickiego Teatru Muzycznego, taneczne show do muzyki zespołu ABBA oraz niezwykle popularna operetka „Baron cygański” Johanna Straussa. Do tego dochodzi cała masa towarzyszących wydarzeń artystycznych, w tym roku przewidziane są też atrakcje dla dzieci, co czyni festiwal wspaniałą imprezą dla całych rodzin.

Więcej informacji na stronie festiwalu

17.08. – Wakacyjny kurs rysunku – KRAKÓW

Wakacyjny kurs rysunku organizowany przez Pracownię Architektury i Rysunku ELIPSA s.c. to świetna okazja, żeby poznać podstawy architektury oraz rysunku odręcznego, a co najważniejsze zapoznać się ze specyfiką zawodu architekta, co może pomóc młodzieży w podjęciu ważnych życiowych decyzji dotyczących ich przyszłego życia zawodowego. Kurs ten jest skierowany nie tylko do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, czy studentów, ale do wszystkich, którzy chcą zgłębić wiedzę praktyczną na temat rysunku odręcznego.

Więcej na stronie kursu

19-23.08. – 7. Solanin Film Festiwal – NOWA SOLA

Podczas siódmej edycji festiwalu będą wyświetlane i nagradzane niezależne produkcje, ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe – zarówno kino amatorskie, jak i profesjonalnie. Niemniej jednak, będzie to dobre kino. W ramach festiwalu zostanie przeprowadzone konkursy: Offowy i Niezależny.

Więcej na stronie festiwalu

31.08. – Koncert operetkowy „Miłość to niebo na ziemi” – KRAKÓW

Ta operetka przypadnie do gustu osobom lubiącym muzykę, która jest lekka, łatwa i przyjemna w odbiorze. Wykonawcy: Aleksandra Sotnicka – sopran, Dariusz Palonek – tenor, Kamil Zypser – fortepian.

Więcej o koncercie na stronie organizatora

Spędźmy ten miesiąc aktywnie!