Dlaczego warto chodzić do teatru?

Pośród codziennych czynności często zapominamy o tym, że powinniśmy zadbać o siebie, a przede wszystkim o sferę kulturalną. Telewizja czy Internet nie zawsze są w stanie dostarczyć nam takich wrażeń jak na przykład teatr i obcowanie ze sztuką na żywo. Wiele osób przyznaje, że obecnie znacznie rzadziej niż kiedyś chodzi nawet do kina, nie mówiąc już o teatrze. A na pewno dość regularne odwiedziny w tym miejscu pozwolą poczuć się o wiele lepiej.

Dlaczego właśnie teatr?

Teatr jest bardzo niespotykanym miejscem, które nie tylko oferuje nam bogactwo duchowej rozrywki, ale także wymusza na nas określone zachowania. Wybierając się tam, trzeba zadbać o wiele szczegółów, nawet takich jak odpowiedni do tego miejsca ubiór. Wprawdzie niejako zmusza to do konkretnego działania, ale na pewno satysfakcja także z własnego wyglądu jest bardzo duża. Dzisiaj teatr to jednak miejsce, w którym poza samym wystawianiem sztuk organizuje się wiele interesujących imprez różnego rodzaju. Warto więc na pewno sprawdzić, co oferują zainteresowanym osobom znajdujące się w pobliżu miejsca tego typu.

Na co do teatru?

Wiele z teatrów słynie z wystawiania sztuk konkretnego autora lub o dość określonej tematyce. Na przykład Teatr Szekspirowski, znajdujący się w Gdańsku to miejsce, gdzie bez problemu można wybrać się na jedno z wielu dzieł Szekspira. Nie jest to jednak jedyna rozrywka, jaką można tam znaleźć. Dokładny harmonogram można zobaczyć na teatrszekspirowski.pl, warto zwrócić uwagę na organizowany co roku właśnie przez ten teatr festiwal szekspirowski. Międzynarodowa impreza już od bardzo wielu lat przyciąga osoby z całego świata, nie tylko widzów, ale także aktorów jak również inne ekipy teatralne. W czasie trwania festiwalu Teatr oferuje możliwość uczestniczenia w ciekawych spotkaniach jak również warsztatach teatralnych. Z pewnością więc każdy, kto chce bliżej poznać świat teatru, znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, co zapewni mu na pewno możliwość przeżyć kulturalnych na wysokim poziomie.

  • anetaM

    Chodzę w miarę regularnie. Mam też swój ulubiony teatr – Witkiewicza w Zakopanem. Jakiś czas temu byłam tam na spektaklu, który wywarł na mnie duże wrażenie – http://www.witkacy.pl/metafizyka-dwuglowego-cielecia.html wcześniej z kolei na Demonizmie zakopiańskim. Teatr jest dla mnie najbardziej magiczną ze sztuk, tę magię poczułam już w dzieciństwie i nie mija.