Zakochaj się w zimowym Zakopanem!

Najsłynniejszy górski kurort zimą aż kipi życiem. Nic więc dziwnego, że posłużył znakomitym polskim pisarkom za tło ich zimowo-miłosnych opowiadań. Zakochane Zakopane to zbiór refleksyjnych historii, które są niczym miód na serce, zwłaszcza w tym magicznym, przedświątecznym okresie. 

W zimowej stolicy Polski aż roi się od amatorów rozrywek i miłośników górskich szlaków. Każdy pochłonięty swoim życiem, każdy ze swoimi troskami i radościami, pędzi w tym bożonarodzeniowym okresie. Co się stanie, gdy splotą się drogi ludzi o tak różnych osobowościach i problemach? A wszystko przez jedną akcję promocyjną, w której wygraną był tygodniowy pobyt w urokliwej Willi Pod Jodłami…

Zakochaj się w Zakopanem

W pewnej stacji radiowej został zorganizowany konkurs, w którym nagrodą był tygodniowy pobyt w luksusowej Willi Pod Jodłami. Siedem zwycięskich par miało spędzić sielankowy czas mędzy świętami a sylwestrem w zimowej stolicy Polski. Każde opowiadanie zostało poświęcone jednej parze, która wygrała pobyt w hotelu.

 

Nie słyszałaś tej piosenki o Zakopanem? To jest właśnie idealne miejsce na romans.

 

I tak w Willi Pod Jodełką spotykają się goście o skrajnych osobowościach. Jest tu historia Poli, która na wyjazd zabrała koleżankę z pracy, są dwa małżeństwa, na przykładzie których doskonale widać jaki wpływ na rodzinę mają pieniądze oraz wspólne spędzanie czasu lub jego brak. Jest też historia Danusi, która ma dwa tygodnie na znalezienie miłości, z drugiej strony widzimy Anitę – która wciąż nie potrafi poradzić sobie ze zdradą męża. Czy pobyt we dwoje okaże się dla ich małżeństwa gwoździem do trumny? Widzimy Agnieszkę – pracownicę jednej z korporacji. Kobieta świata nie widzi poza swoją pracą. Do czasu, aż zostaje zwolniona… Co ma teraz zrobić ze swoim życiem? Na koniec poznajemy rozwiedzione małżeństwo, które przypadkiem spotyka się w miejscu, w którym przed laty obiecywali sobie wieczną miłość. Czyżby los chciał im dać drugą szansę?

 

Czasem ludzkie losy komplikują się tak bardzo, że już nie można ich rozwiązać. Jednak czas powoduje, że supły się kruszą i nawet nie trzeba ich rozplątywać. Można zacząć zupełnie od nowa. Czy tak będzie w naszym przypadku? Czy w ogóle tego chcę?

 

Opowiadania z duchem świąt

Zakochane Zakopane zauroczyło mnie świąteczną atmosferą i różnorodnością. Każda z autorek zachowała swój indywidualny styl, a mimo to opowiadania są spójne, nie ma między nimi żadnego dysonansu. W książce autorki zawarły wiele odcieni miłości. I czuć ją w każdym opowiadaniu, bez względu na to, czyja historia jest poruszana. Tu nie ma równych i równiejszych – każdy z bohaterów jest tak samo ważny i żaden nie pojawia się w Willi Pod Jodłami przez przypadek. Polecam ten zbiór opowiadań przede wszystkim na przedświąteczny czas, bo te opowiadania w okresie bożonarodzeniowym smakują nalepiej. Bawią, wzruszają i zmuszają do chwil refleksji.


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: