Wybór M. – Natalia Nowak – Lewandowska

Nie ma ceny za którą można kupić godność człowieka, szczególnie godności kobiety. To właśnie kobiety głównie padają ofiarami przemocy, gwałtu, poniżania i upokarzania. Ciało zdoła się zregenerować lecz skaza w psychice, rana w duszy pozostanie na zawsze.

Główna bohaterka książki Wybór M., Natalii Nowak-Lewandowskiej, Michalina przekonała się dotkliwie co oznacza ludzka godność i jak szybko można zostać odartym z jej resztek.

To był zwykły letni dzień

Michalina planowała wspólny wakacyjny wyjazd z mężem i przyjaciółmi. W jeden z ostatnich dni przed urlopem, bohaterka musiała pozostać dłużej w pracy. Wieczorem, kiedy wracała do domu jej świat legł w gruzach, bowiem została napadnięta i brutalnie zgwałcona. Ledwo żywa, leżała porzucona nieopodal domu. Nieprzytomną Michalinę znalazł zaniepokojony mąż, który wyruszył na jej poszukiwanie. Bohaterka trafiła do szpitala gdzie lekarze walczyli o jej życie. Kiedy Michalina doszła do siebie fizycznie, okazuje się, że psychicznie jest w totalnej rozsypce. Dzięki lekom uspokajającym jest w stanie jakkolwiek egzystować. Dużym wsparciem okazuje się Igor – mąż Michaliny. Zacięty mężczyzna w ferworze wściekłości postanawia znaleźć brutali i sam wymierzyć im sprawiedliwość. Obydwojgiem targają różne i skrajne emocje. W pewnym momencie małżonkowie odsuwają się od siebie. Igor zaczyna się brzydzić Michaliną, zaś kobieta zostaje sama na polu walki z demonami tej okropnej nocy. Czy ich uczucie przetrwa tę ciężką próbę? Czy uda im się odbudować na nowo wspólne życie? Czy Michalinie uda się oswoić z tym co ją spotkało? A może zamknie się w sobie i podda na zawsze? Na te i wiele nasuwających się pytań znajdziecie odpowiedź sięgając po książkę Wybór M. 

Nie tylko dla kobiet

Książka porusza szalenie ważny temat – przemocy wobec kobiet. Mocna opowieść budząca różne odcienie emocji u czytelnika. Pozycja warta przeczytania również przez mężczyzn, pomoże zrozumieć problem gwałtu ale przede wszystkim dostrzec zmiany w psychice jakie po sobie pozostawia takie zdarzenie. Dzięki tej opowieści można poszerzyć swoje granice empatii, zrozumienia dla drugiego człowieka. Gorąco polecam i uprzedzam – ta historia pozostanie na długo w pamięci.

 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy wydawnictwu