„Wilczyca” – udana kontynuacja „Wilka” Katarzyny Bereniki Miszczuk

Margo i Max mają nadzieję, że ich życie wróciło do normy. Pracownicy Instytutu – organizacji prowadzącej eksperymenty na nastolatkach mieszkających w Wolftown – przestali interesować się nastolatkami. Wydaje się, że wszystko wraca do normy. Czy na pewno?

Pewnego dnia spokój leśnej okolicy burzą ślady brutalnych morderstw, które przywodzą na myśl atak dzikich zwierząt. Kto stoi za tymi atakami? Jaki sekret skrywa Aki? Co się dzieje z Maxem? Margo ponownie będzie musiała stawić czoło mrocznej stronie Wolftown…

 

Dylogia dla nastolatków

Katarzyna Berenika Miszczuk dojrzała literacko od czasu swojego debiutu w Wilku, co widać bardzo wyraźnie. „Wilczyca” jest lepiej napisana i czyta się ją znacznie szybciej i przyjemniej, nie zarzucając oczywiście nic złego pierwszej części dylogii. Autorka popuściła wodze swojej wyobraźni i oddała w ręce czytelników kolejną książkę, której akcja wciąga od pierwszych stron i pobudza wyobraźnię. Okładka książki we wznowieniu doskonale współgra z pierwszą częścią – jest równie klimatyczna i bardzo dobrze oddaje charakter całej książki.

Katarzyna Berenika Miszczuk udowodniła, że polska literatura młodzieżowa i polska literatura fantastyczna rozkwita. I chwała jej z to!


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu: