Nie marudź i zacznij działać! – „Wszystko zaczyna się w głowie” Karolina Cwalina

W niemal każdej księgarni znajduje się wiele książek motywacyjnych. Jedne z nich są napisane lepiej inne gorzej. Nie mniej każdy autor ma swój pomysł i wizję, która ma za zadanie przekonać czytelników i zachęcić do działania. A jak jest z tytułem Karoliny Cwaliny „Wszystko zaczyna się w głowie”?

Zacznę od tego, że autorka jest doświadczonym coachem, co jest nie bez znaczenia dla zawartości i struktury książki. Zanim jednak na dobre zaczniecie wyznaczać swoje cele, planować ich realizację i oczywiście działać, bliżej poznacie Karolinę Cwalinę i to, jaką drogę musiała przebyć, by znaleźć się w tym miejscu, w jakim się znajduje obecnie. Opowiada o swojej karierze, problemach ze zdrowiem i relacjach z innymi.

Chcesz zmienić swoje życie? Zacznij działać!

Następnie wprowadza nas stopniowo na ścieżkę zmian. W zasadzie po wstępie jest bardzo wiele ćwiczeń i poleceń, które z każdym krokiem przybliżają nas do realizacji celu. Wiele z nich jest tak skonstruowanych, że dopiero po wnikliwym przeczytaniu i wykonaniu nabierają głębszego znaczenia. Wielokrotnie można być zdziwionym swoimi efektami, pod warunkiem, że wszystko zostało zrobione rzetelnie. Dzięki nim na pewno dowiecie się więcej na temat siebie i swoich marzeń, sposobów dążenia do ich realizacji i wewnętrznych ograniczeń.

„Mamy za dużo możliwości, nie potrafimy się jednoznacznie określić, zdecydować się na coś. Wszelkie wybory sprawiają nam wielki kłopot. Stąd biorą się nasze frustracje i kompleksy. Mamy sporo, a myślimy, że to tak naprawdę mało. Robimy dużo, a cały czas nam się wydaje, że za mało. Zachowujemy się jak chomiki! Więcej, więcej, więcej… i tak w kółko”.

Zalety książki

Ogrom treści praktycznych, to nie jedyna zaleta tego tytułu. Oprócz tego autorka ma bardzo lekkie podejście do stylu, w jakim przekazuje wiadomości. Można odnieść wrażenie, że jest to rozmowa z koleżanką, nie raz obfitująca w żarty. Z całej książki bije optymizm i energia, na co zwróciłam uwagę już od pierwszych stron. Kolejną rzeczą, która mi się spodobała, to ładna oprawa graficzna. Jest wiele zdjęć i rysunków. Trudno mi powiedzieć, czy jest to książka najlepsza, czy najrzetelniejsza, na pewno jest oryginalna i za to wielki plus. Jest przejrzysta, za to kolejny punkt. No i wspomniana szata graficzna. Zatem zalet jest sporo i na pewno jest to tytuł, którego lektura jest warta rozpatrzenia.


Za książkę do recenzji dziękujemy: