Wygraj swój „Przepis na zbrodnię”

konkurs przepis na zbrodnię

Zabawna komedia kryminalna na lato? Wybór idealny! Dlatego w tym konkursie do wygrania będą książki „Przepis na zbrodnię” Iwony Mejzy. Kto chętny na krwawą zagadkę przyprawioną szczyptą dobrego humoru?

A oto, o czym jest książka. Marlena Zawilska jest rozwiedzioną pisarką kryminałów, mieszkającą z matką i Panem Kotem, którego kocie obserwacje i spostrzeżenia dodają humoru powieści. Niedaleko mieszka Maryla, zwana przez Marlenę Serwerownią. Zawsze wszystko wie, zawsze jest w oknie i wszystkich szpieguje. Akcja powieści rozpoczyna się w momencie, kiedy pisarka próbuje skoncentrować się nad nową powieścią, a do sąsiada przychodzi kurier, który znajduje adresata martwego… Morderstwo Trackiego to jedyne zdarzenie, którego Serwerownia nie zarejestrowała, nad czym ubolewa i ma wyrzuty sumienia, że przez jej niedopatrzenie zginął człowiek. Kobietom nie pozostaje nic innego, jak znaleźć sprawcę! Do „grupy śledczej” dołącza się mama Marleny i ciotka Lukrecja. Sprawa robi się bardziej skomplikowana, kiedy w ogródku Marleny znajduje się kolejny świeży nieboszczyk… Więcej na temat „Przepisu na zbrodnię” znajdziecie w recenzji. Zachęcamy także do lektury wywiadu z autorką książki.

Zakończenie książki i tej głównej i tej, która jest pisana przez Marlenę Zawilską, zapowiada dalsze losy bohaterów. W związku z tym, autorka, Pani Iwona Mejza, przygotowała dla Was zadanie konkursowe, które może być decydujące przy kolejnej książce. A brzmi ono tak:

W „Przepisie na zbrodnię” dużą rolę odgrywa lokalizacja. To w Barcelonie mają się spotkać Przyszły Denat z Przyszłym Mordercą. Ponieważ jeszcze nie wiem, w którym z miast, poza Miasteczkiem oczywiście,  spotkają się bohaterowie mojej następnej książki, zadaniem uczestników konkursu jest wskazanie z uzasadnieniem idealnej ich zdaniem lokalizacji dla następnego w serii kryminału.

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 22 lipca do 5 sierpnia 2016 roku.

Nagrody:

3 x książka „Przepis na zbrodnię” Iwony Mejzy

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Szara Godzina

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logoszara

9788364312847_Przepis na zbrodnię