Jaką byłbyś postacią literacką?

dworek konkursJak pokazał jeden z naszych niedawno zakończonych konkursów, doskonale sobie radzicie z tworzeniem bohaterów literackich. Dlatego przygotowałyśmy jeszcze jeden konkurs, w którym będzie można się wykazać. Tym razem do wygrania będzie audiobook „Dworek pod Lipami” Anny J. Szepielak.

Fragment recenzji: Główną bohaterką „Dworku pod Lipami” jest powieściopisarka Gabriela Strzelecka. Kobieta kojarzona jest przede wszystkim z książek kobiecych, w których występuje weterynarz Julia. Postanawia jednak stworzyć coś zupełnie innego, dlatego w najnowszej książce Julia ginie, co nie podoba się wydawcy. Kłopoty z zakończeniem książki to nie jedyny problem Gabrysi. Od roku jest żoną Marka, wdowca z dwójką niemal dorosłych dzieci. Mieszkają w domu, który mężczyzna zbudował dla pierwszej żony, Zosi. Gabriela niewiele ma w nim do powiedzenia, czego nie ułatwia ani wiecznie nieobecny Marek, ani jego pierwsza teściowa Franciszka, ani wszechobecna gosposia. Do tego dochodzi skrzętnie ukrywana przed wszystkimi tajemnica Gabrysi… Pisarka nie wytrzymuje i wyjeżdża do przyjaciółki, by pod jej nieobecność zająć się domem. Tam też przelewa swoje myśli i uczucia na papier tworząc coś, co pozornie ma być przypadkowym opowiadaniem, tymczasem tworzy nową bohaterkę, Celinę, której problemy zaczynają być coraz bardziej zbliżone do tego, co przeżywa Gabrysia. Czy problemy Gabrysi się rozwiążą? Czy ich rozwiązanie będzie podobne do tego, co spotka Celinę? Więcej znajdziecie na stronie.

Gabriela jest pisarką i tworzy postać, która ostateczni odzwierciedla ją i jej problemy. Takie też będzie Wasze zadanie konkursowe:

Wciel się w powieściopisarza. Chcesz stworzyć postać, która przypominałaby Ciebie i Twoje marzenia. Kim jest, gdzie jest i co robi?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 28 maja do 11 czerwca 2016 roku.

Nagrody:

 1 x audiobook „Dworek pod Lipami” Anny J. Szepielak

Fundatorem nagród jest Audiobook.pl, fragment audiobooka czytanego przez Joannę Gajór:

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

logoaudio

logo story