Co ukrywa Watykan?

Wiele książek zostało poświęconych sekretom, jakie skrywa Kościół. Wiele tajemnic nadal jest niewyjaśnionych i ukrywanych. Sandra Borowiecky nie boi się z nimi zmierzyć, a to, co odkrywa w swoich książkach nie jest czymś, o czym mówi się głośno… Każdego, kto chce poznać jedną z mroczniejszych stron Kościoła zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Fragment recenzji książki „Ani żadnej rzeczy”: „Główną bohaterką książki jest Zoja. Przyjechała do niewielkiej polskiej wsi na pogrzeb babci, o której istnieniu nawet nie wiedziała. Jest jedyną osobą z rodziny zmarłej, a od dnia przyjazdu do Polski ktoś ciągle czyha na jej życie. Kobieta znajduje w swoim samochodzie paczkę, a w niej… ludzką rękę z symbolem. Zoja próbuje dowiedzieć się kto to zrobił, co to ma znaczyć i kim była jej babka? Szybko okazuje się, że nie może ufać nikomu. Ktoś próbował zepchnąć ją z drogi, ktoś inny zastrzelić, szpitalni lekarze zdają się być w zmowie, ksiądz, który jej pomaga także budzi nieufność. Komu więc może zaufać? Podążając śladami swojej babci, Zofii, cofa się do wydarzeń z okresu wojny, znajduje ośrodek dla sierot z tamtego czasu. Odkrywa, że przebywały w nim dwie siostry: Zofia i Sara, o których informacje zniknęły.” Więcej na naszej stronie.

Fragment recenzji książki „Która jego jest”: „Rozpoczynając lekturę drugiej książki Sandry Borowiecky wiemy już co nieco o przeszłości Zoi. Także tej mniej przyjemnej, dotyczącej nazistów, a raczej powiązań rodzinnych, o których główna bohaterka nawet nie wiedziała. Dostała cztery dni na znalezienie Ewangelii Apostolic, w przeciwnym razie jej córka zginie. Tylko dlaczego to właśnie Zoja a nie ktoś inny może ją znaleźć? Przecież kobieta do niedawna nie wiedziała o jej istnieniu…” Pełna recenzja na naszej stronie.

Wspólnie z autorką ułożyłyśmy dla Was pobudzające wyobraźnię zadanie konkursowe. Chcemy także zdradzić, że autorka książek, Sandra Borowiecky, będzie śledzić Wasze odpowiedzi i zasiądzie w naszym jury. Zadanie konkursowe:

Jaką wielką tajemnicę mogą skrywać podziemia Watykanu?

Odpowiedzi należy udzielać w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku. Czekamy na nie od 7 do 21 czerwca 2017 roku.

Nagrody:

1 x zestaw książek „Ani żadnej rzeczy” + „Która jego jest” Sandry Borowiecky (książki z autografem!)

Fundatorem nagród jest Szpalta Zaangażowany Magazyn Reporterski

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.